Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DeeJay Mix Club i muzyka w nim zawarta
Witam wszystkich. Dziś dostałem paczkę z DMC i w końcu się już wkurzyłem bo to co jest na tych płytach nie nadaje sie kompletnie do niczego. Mam pytanie do ws czy też wkurza was ze jest tam coraz większy chłam którego nie da się w ogóle wykorzystać?? Jestem w tym klubie już 2lata i na początku dało się wybrać sporo numerów ale to co przysyłają teraz to jakąś porażka

Odpowiedz
(27-5-2010, 18:18)dj-tim napisał(a):  Witam wszystkich. Dzis dostałem paczke z DMC i w koncu sie juz wkurzyłem bo to co jest na tych płytach nie nadaje sie kompletnie do nieczego. Mam pytanie do ws czy też wkurza was ze jest tam coraz wiekszy chłam którego nie da sie wogóle wykorzystać?? Jestem w tym klubie juz 2lata i na początku dało sie wybrac sporo numerów ale to co przysyłaja teraz to jakas porażka

Ja jestem takiego samego zdania !! Angry Jak by tego było mało to kawałki się powtarzają ! Przysyłane są w jakiś durnych remixach, których się słuchać nie da. Przykład: David Guetta - Memories został wypuszczony na dj'kach 4 razy !
1 - Marzec 2010 part1 - oryginał - no ok.
2 - April 2010 part1 remix ? po co ?
3 - May 2010 part6 - co to w ogóle jest !! ?
4. June part 06 kolejny zbędny remix

W ten oto sposób nasza kochana redakcja wypełniła sobie co najmniej 3 miejsca na płytach ( nie liczę oryginału ). Poza tym jest masa badziewnych kawałków, których nigdzie się nie zagra bo normalnie wstyd. Już naprawdę nie ma muzyki na świecie ?? Haloo!! Wystarczy wejść na Beatport, Juno albo inny portal oferujący muzykę. Codziennie coś wychodzi !! Jak się troszkę poświęci czasu to można znaleźć naprawdę dobrą muzykę. A jeżeli chodzi o muzykę komercyjną to można by dawać wersje oryginalne ewentualnie extended a nie jakieś powykręcane remixy, których się słuchać nie da!!

Odpowiedz
Dostają to od wytwórni gdzie nigdy by pewnie nikt tego nie wydał bo normalny klient nigdzie by tego nie kupił. Biznes się kręci. Swojego czasy dostawałem od sony i emi single promocyjne ale temat się urwał 3 lata temu.

Odpowiedz
ja myślę ze trzeba się zebrać w sile i w końcu coś z tym zrobić bo nie mam zamiaru płacić prawie 160 zł za coś co po prostu lezy i tego nie używam już wole kupić z 5 vinyli i przynajmniej mam to co chce a nie jakiś badziew. co do powtarzających się numerów to już nawet się nie wypowiadam bo jak rozpakowywać packe i widzę kolejny z serii remix Inna - hot albo stereo love to ciśnienie mam 100 na 100!! Myślę ze niedługo zredaguje stosownego maila do szanownego klubu bo mam już tego serdecznie dość!

Odpowiedz
Podobnie jest w DjPromotion, w danym miesiącu wychodzi utwór w wersji extended a w następnym rmx tego utworu lub np dany utwór w dwóch wersjach na jednej płycie jeden po drugim.

Odpowiedz
aktualna formuła CD-Pooli jest anachronicznia i nie sprawdza się zupełnie, zresztą czy to z DMC czy DJ Promo 95% DJi i tak z tych płyt nie grało, a miało je jako "podkładke", z samą muzyką na tych płytach zasadniczy problem jest taki że jest ona wybierana z muzyki wydawanej przez te najwięszke wytwórnie i z tego oprócz wylansowanych w mediach hitów nie da się niczego zagrać, niektóre rmxy czasem dają radę, ale generalnie ta muzyka nijak ma się do tego co się na prawdę gra na imprezach, na wiochach jeżeli gra się rmxy, to pompujące-elektryczne-najczęśniej samoróbki ściągane z różnych zakątków internetu, których oczywiście wydać nie ma jak, znowu DJe klubowi kupuja po prostu w zachodznich sklepach MP3 (Beatport, Juno), kolejna sprawa, że CD-Audio to już powoli anachronizm i od tego się już odchodzi...
i teraz zamiast walczyć z "piractwem" obydwie organizacje powinny zastanowić się nad totalną zmianą dystrybucji, dla mnie dobrym rozwiazaniem byłaby np. comiesięczna opłata za możliwość legalnego ściągnięcia i zagrania określonej ilości kawałków miesięcznie z całej kolekcji DMC czy DJ Promo... i nie chodzi nawet o nowości, ale starsze klasyki
bo teraz jak ktoś chce mieć świeże hity radio legalnie to taniej wychodzi kupować składanki Eski i podobne co jakiś czas na których jest większośc tego co w radiu nowego wychodzi...

Odpowiedz
Ja kupuje djpromotion wychodza same durne remixy.
Przykładowo. Nie wyszła oryginalna wersja lady gaga - bad romance i która muszę mieć na cd-r zamiast na oryginale
La Roux - Bulletproof oryginału tez nie było tylko kiepski remix gdzie nigdzie nie da się puścić .
Timberland ft nelly furtado - morning after the dark. Jest wersja oryginalna ale jak pisali w dj raport wyszło masę remixów m.in wolfganga gartnera (dla mnie świetny remix) którego nie umieszczono na płytach lecz jest cała sterta innych lipnych remixów co żal zapodać na imprezie.
Oni wytłaczają te płyty żeby zająć miejsce na płycie. Tez mają z tego pieniądze na pewno.

Nie wiem czy się wam zdarzyło ale na płycie djp tech mixes 190. track 10 carefree - broken strings (sebo read electro rmx) Dla mnie to jest RIP !!! w bardzo kiepskiej jakości.
Pokusiłem sie ściągnąć ten kawałek HQ z neta i stwierdziłem ze oni wydali ripa po prostu a to jest niedopuszczalne.
Często pomylona kolejność w tracklistach.

Odpowiedz
W tym miesiącu odbieram ostatni pakiet z Dj promotion i podziękuję Im za współpracę.Czasami w sklepach muzycznych można kupić składankę z muzyką klubową która kosztuje max 50pln i jest ona lepsza od pakietu Tech-mixes czy House-mixes,do tego jakaś składanka Eski lub RMF i wychodzi taniej niż DJpromotion

Odpowiedz
To wszystko nie jest tak sobie układacie w główkach. Obie organizacje maja problemy , żeby cokolwiek wyciągnąć z „naszych” wytwórni fonograficznych a jak już na coś dostana zgodę to jest wersja która nie wszystkim pasuje z podkreśleniem na „nie wszystkim” ponieważ każdy z was ma inne upodobanie i preferencję wersji utworów, które gracie.
Przykład: kolega który zamieścił na forum remis zrobiony przez siebie został namówione przeze mnie aby go wydać na płytach DJmc, było to w lutym a dokładnie 15 lutego 2010 . W tym samym dniu Amadeusz ustalił adres e-mail do kompozytora i autora utworu z Wielkiej Brytanii . Napisał krótkiego maila że chce wydać remis jego utworu i potrzebuje zgodę w załączeniu wysłał plik z remiksem. Dwie godziny później odpowiedź , że jest zgoda , że bardzo się podoba i że oni też wydadzą u siebie , ale Amadeusz musi dostać zgodę o wytwórni Fonograficznej w Anglii – Universal i EMI. Dwa dni później otrzymał zgody od brytyjskich wytwórni ale niestety okazało się że na Polskę potrzebna jest zgoda polskich przedstawicieli tych wytwórni. Mamy czerwiec czyli prawie cztery miesiące później , no trzy miesiące bo przecież załatwienie w Angli trwało trochę ( aż cztery dniSmile ) . Amadeusz w połowie maja dostał zgodę od EMI Polska, ale na zgodę od Universal Polska czekamy. Już poprosiliśmy Agnieszkę z DJmc o pomoc w załatwieniu i w ostatnim tygodnia maja DJmc interweniuje w Uniwersalu w imieniu Amadeusza.

Kto choć trochę jest myślący i inteligentny sam wyciągnie sobie wnioski z powyższego opisu i sam dojdzie dlaczego tak późno ukazują utwory na płytach dla DJ’ów w Polsce i jak muszą „walczyć” obie organizacje żeby coś wydać i jeszcze być na bieżąco co w realiach polskich Firm Fonograficznych jest po prostu nie możliwe. W Anglii można to załatwić w cztery dni ( przez obcokrajowca Smile )
aha. czerwcowe kartoniki już podobno macie więc remiks ukaże się najwcześniej na lipcowych pod warunkiem, że Universal się weźmie do robotySmile i wreszcie ktoś odeśle zgodę .

Odpowiedz
Potwierdzam wypowiedź SzWSz. Sam w Lutym pomagałem Madisowi sklecić maila do wytwórni z Angli. Jest już czerwiec a tu nadal nie ma zgody Universalu. PARANOJA

Odpowiedz
Chore akcje! Tak samo co ostatnia działalność DJ Promotion....

Jak się okazuje według DJP są dwie drogi żeby ,,być legalnym"

1.Licencja 007 lub Paszport Polsatu jak kto woli.

2.Płyty DMC lub DJP lub winyle.

DJP pisze, że bez licencji beatport itp jest ,,nielegalny" w świetle prawa!!
Całą walizkę oryginalnych sprowadzanych CD singli jaką mam też się okazuje że jest ,,nielegalna"!!

Zostaje tylko powiedzieć K%R#A MAĆ ! PARANOJA !

Wszędzie musi być na całym świecie normalnie tylko nie u nas....

Odpowiedz
Jak to vinyle sa oryginalne. A te tłoczone na wschodzie ?

Odpowiedz
Wiadomo że w polsce nic nie jest łatwo ale nasuwa mi sie pytanie. Dlaczego takie kolosy djpromotion i dj mix club nie chcą zmienić tego prawa ? My dje sami zakładamy Stowarzyszenie aby coś zmienić. Niech nam pomogą a będzie się nam żyło lepiej. W którymś temacie pisano ze stowarzyszenie nie będzie konkurencja dla tych firm więc w czym problem ? Oni jeszcze powinni przyjść do spidera i porozmawiać z nami.
Zamiast tego zakładają własne profi ze swoimi ludźmi co i tak nic nie zrobią

Odpowiedz
Również biorę płyty DMC od kilku lat. Dla mnie zbytecznym jest wydawanaie płyt z serii remixes. I tak na pozostałych płytach pojawiają się remixy, więc po co jeszcze dodatkowo ta płyta, na której spokojnie mogą zostać wydane inne utwory. Co do remixów też jestem za wydawaniem utworów głównie w wersji extended, club lub original. To wystarczy, chyba, że na serio pojawiają się ciekawe remixy. Ci co długo biorą już od nich płyty popatrzcie na cd z roku ok 2000. Wydawali utwory głównie w radio, club, extended i dje byli bardziej zadowoleni. Pojawiało się więcej komercji i na prawdę znam ludzi, którzy grali tylko z tych płyt. Generalnie więcej nie potrzebowali, bo na tych płytach było bardzo dużo dobrego materiału i potrafili tymi płytami obsłużyć jak i klub nocny taki i duży klub gdzie bawiło się z 2000 osób. Parkiet był pełny Smile Przypuszczam, że większość djów biorących płyty DMC gra w klubach gdzie gra się komercję i ludzie chcą bawić się przy tym co gra radio itp. a jeżeli już ktoś chce bawić się niekomercyjnymi utworami/remixami to pozostają single/vinyle. Według mojej oceny płyty z DMC pozostawiają sporo do życzenia (pod względem doboru muzyki, reszta jest jak najbardziej ok, same nosniki ok, kartoniki i opisy też, w odróżnieniu o DJP, gdzie na ich płytach jest pomieszanie z poplątaniem, nie wspomnę już o jakości nagrań wydanych przez DJP, porażka. Jest różnica gdy puści się ten sam utwór z płyty DMC a DJP).

Odpowiedz
achhh ta nasza Polska i te zakręcone załatwianie spraw....za granicą wszystko można załatwić szybko i sprawnie bez wychodzenia z domu a u nas...sami widzicie...Undecided

(2-6-2010, 19:16)CiupaQ napisał(a):  Potwierdzam wypowiedź SzWSz. Sam w Lutym pomagałem Madisowi sklecić maila do wytwórni z Angli. Jest już czerwiec a tu nadal nie ma zgody Universalu. PARANOJA
Świat bez muzyki to jak kran bez wody

Odpowiedz
A czy planowana jest jakaś reedycja vinyli maxi singles lub wydanie na cd muzyki 80-90 w rmx ? Mama na oku otworzenie klubu z tą muzą mam 70% wydań bo reszta dostała nóżek i pora odkurzyć kolekcję.

Odpowiedz
Witam.
NO przyznam ze macie tu sporo racji. Czesto nawet wciskaja utwory z roku 2000 aby tylko track byl na sztuke. My placimy kupe kasy a w zamian dostajemy bardzo malo. Teraz tym bardziej sie robi wielu pseudo dj - sciagnie taki kilka mp3 na lekcji informatyki, postawi apelowe kolumny i komputer z klasopracowni, swiatelka na startery i gra za 50 zl lub dobra ocene z zachowania. Jak nas ma byc stac na 160 zl co miesiac bez marudzenia skoro muzyka jest coraz bardziej zacofana i w dobrym klubie sie z tego nie pogra by utrzymac publike a poniektore remixy to by sie nadawaly na wojne do straszenia przeciwnika ... Jak zapisalem sie w 1996 roku to plyty byly poprostu "zajebi......" a teraz ;/
Powino byc jeszcze tak ze sciagamy sobie nuty z neta takie z jakich napewno zagramy i w tych rmx co sie nam podobaja. nawet bym za kazda piosenke mogl zaplacic 2-3 zl aby mi ja nagrali i dali prawo do publicznego wykonywania i bym nawet po nogach ich calowal a teraz co sie porobilo to szok. I zamiast plyta byc grana kilka razy na impreze to sie ja wklada do playera raz na miesiac. Potem sie dziwia ze w walizce jest 50 kartonikow z dmc a 150 cd audio z neta. LUDZIE OGARNIJCIE SIE !!!!!!!!!
ZAPRASZAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

http://www.dj-prezenter.webpark.pl

Odpowiedz
Ogólnie mam ostatnio dostęp do sporej bazy płyt obydwu zrzeszeń i powiem że można i z jednego i drugiego coś tam wybrać, a na pewno jakby się do tego przysiadł to zebrał by materiał na niejedną grubą imprezę. Chociaż chyba najwięcej wybrałem z DJP z HOUSE MIXES, ale to mój gust wiadomo nie każdemu może się przypodobać Tongue
Z płytami z zrzeszeń jak z walką Pionek vs. Denek Tongue
God is a DJ, and the World is a Dancefloor...
[Obrazek: ub.png]

Odpowiedz
Witam.
To ja nie dość że będę się czepiał naprawdę marnych kawałków które niestety zajmują miejsce na płytach to jeszcze te kartki do wycinania ... lekcja ZPT ? siedzę co miesiąc jak kretyn z nożyczkami i wycinanki sobie robię Sad
A teraz te wycinanki na których są wykonawcy, tytuły są co raz słabszej jakości !!! rozmazane bity są już a co będzie za pare lat ? przestaną być widoczne ? tym bardziej że nie zawsze jest widno jak gramy !
Ostatnia kwestia to odklejanie tych wycinanek że by przykleić na kartonik opis . Kiedyś były takie łamane jak by te odklejanki i jakoś szło , teraz trzeba z narożnika paznokciem siedzieć i skubać że by złapać z rogu że by g..o odeszło .
Może mi ktoś ten cały cyrk wytłumaczyć ???????????????
Jak przyślecie długopis to trzeba go będzie skręcić bo będzie w częściach ?????????? a napis na nim rozmazany ?
No wydaje mi się że biorę już któryś rok płyty z jednej z lepszej firmy a tu jest co raz gorze i z muzyką i z wydaniem.
Skupcie sie i czekamy na zmiany NA LEPSZE !

pozdrawim
http://www.djmax.pl

Odpowiedz
Przyślij do mnie to Ci powycinam, za usługę biorę 30 zł za każdą rozpoczętą godzinę Big Grin a jeżeli jest ciemno na konsoli to już możesz strajkować ja bym na twoim miejscu wywiesił transparent z napisem "Precz z ciemnością na dj-ce" Big Grin

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości