Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DJ PROMOTION] Digital Promo Pool
Wiadomość jaką otrzymałem na maila od DJ PROMOTION 15.06.2010 23.56:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miło nam poinformować, że 21 czerwca o godzinie 23.59 otwieramy cyfrową wersję naszego serwisu CD POOL o nazwie
Digital Promo Pool
Po dokładnie 15 latach wydawania płyt audio przyszedł moment, że prowadzenie takiego serwisu na takich starych zasadach spowodowało, że nie jesteśmy w stanie , nawet przy wykorzystaniu 12 płyt miesięcznie dostarczyć Wam takiego materiału, który byłby w stanie zaspokoić Wasze gusta i zapotrzebowanie.
Dlaczego ?
Przewrót technologiczny wywołał ogromną podaż muzyki, co objawia się nie tylko w setkach tysięcy plików dostępnych w zagranicznych sklepach, ale także dotyczy repertuaru, który mamy tu w Polsce. Obecnie prawie każdy wykonawca, nie tylko klubowy, ale też ze sceny hip-hop czy pop lub dance docenia wagę remiksów, stąd ich ilość towarzysząca wydaniu singla jest dużo większa niż kiedyś. Single Kelis, Christiny Aguilery czy Lady GaGa zawieraja po 20 wersji...
... to takie tylko przykłady pierwszo-ligowych postaci.
Dlatego już kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się na serwis digital jakiego jeszcze w Polsce nie ma.
Przygotowania trwały kilka miesięcy, bo przedsięwzięcie okazało się bardziej złożone merytorycznie i technicznie niż zakładaliśmy.
w skrócie...
Digital Promo Pool polega na tym, że:
-zarejestrowany user (loginy są te same co do raportów, jeśli ktoś je ma) otrzymuje na okres 30 dni limit transferu (3 opcje). -przez 30 dni ma czas (jeśli wcześniej nie wyczerpie limitu transferu Mb) na ściągnięcie tych utworów, które sam wybierze;
-razem z plikami audio otrzyma "certyfikat pochodzenia utworu audio" (plik PDF do wydrukowania).
Jest to odpowiednik faktur zakupu jakie znają ci, którzy kupują utwory w zagranicznych sklepach digital.
-warunkiem dostępu do serwisu jest wykonanie raz na 14 dni raportu waszego grania wg dotychczasowego postępowania.
Chcielibyśmy dopasować limity transferów do Waszych potrzeb i naszych możliwości, bo każdy odsłuch czy wasze pobranie to dla nasz koszt. Dlatego koszty abonamentowe będą korygowane, ale raczej w dół. Tutaj będziemy liczyć na wasze opinie.
Z płytami CD POOL bynajmniej nie kończymy, bo wiemy właśnie od Was, że wiele osób na pewno zostanie przy klasycznej płycie cd audio, choćby z braku czasu na surfowanie w Internecie.Wydawać ich będziemy jednak mniej, bo na płytach z House i Tech-mixes będą pojawiać się tylko oryginalne wersje oraz komplety repertuaru pop, dance i polski.
DIGITAL PROMO POOL ukierunkowany jest przede wszystkim na repertuar klubowy, gdzie znajdziecie właśnie maksymalne ilości remiksów, których nie jesteśmy w stanie pomieścić na płycie CD POOL. Jeśli ktoś gra głównie rzeczy pop,dance,black, polska to warto jednak zostać przy pakiecie CD POOL, bo w wersji digital nie planujemy umieszczania kompletnego repertuaru pop,dance,polska.
Natomiast Black będzie rozwinięty, bo będą pojawiały się wersje clean, dirty czy instrumental.
W digital będą pojawiać się też acapelle.
Dla osób będących za pan brat z Internetem nasz serwis digital na pewno będzie od razu przyswojony.
Miało być w skrócie , a wyszło już zbyt długo… dlatego...
Zapraszamy osoby z Warszawy i okolic na spotkanie z nami
21 czerwca (poniedziałek) o godzinie 20.00
„Cafe Milano” przy ulicy Koszykowej (naprzeciwko naszego biura).
Oczywiście zapraszamy także osoby spoza Warszawy, które są w stanie dojechać na to spotkanie.
W trakcie spotkania:
przedstawimy wam dokładnie całą platformę online,
zaproponujemy coś dla podniebienia
i może przy okazji podyskutujemy na kilka ważnych spraw, bo wiemy od Was, że jest o czym.
Ponieważ będzie to impreza zamknięta prosimy zatem o potwierdzenie swojego przybycia na spotkanie pod adres mailowy : [@CENZURA@] podając swoje nazwisko.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak myślicie? Wink
Moim zdaniem rewelacja. DJP zrobi duuuuuuużo zamieszania na rynku !!!

Pozdrawiam!

Odpowiedz
Dla mnie bomba Big Grin
Będę sobie brał co mi sie spodoba Zobaczymy jeszcze jakie będą ceny pojedynczych utworów

"Chcielibyśmy dopasować limity transferów do Waszych potrzeb i naszych możliwości, bo każdy odsłuch czy wasze pobranie to dla nasz koszt. Dlatego koszty abonamentowe będą korygowane, ale raczej w dół. Tutaj będziemy liczyć na wasze opinie. "

Limit transferu trochę to śmieszne. Na beatporcie można chyba kupować na tyle ile starczy nam kasy i odsłuchiwać można cały czas nie wiem dlaczego oni mówią tu o kosztach.

Zobaczymy jednak jak to będzie bo i tak jest to wielki plus dla djp .)

Odpowiedz
No na co mi pirackie mp3 ? Przecież nie mogę tego nagrać na cdr i odtwarzać publicznie. Gram tylko z cd audio. Wolałbym wav oryginał lepszej jakości ale to za dużo zajmuje. Może ciekawym rozwiązaniem byłoby wypalanie wybranych utworów i nagrywanie na płytkach cdr i prawem do publicznego odtwarzania. Skoro ktoś ma prawo do kopiowania i kompresowania nie widziałbym tutaj problemu. Chyba że będą kupować na beatporcie i potem odsprzedawać dalej ...

Odpowiedz
DJ.............
Chodzi właśnie o to, że te mp3 nie będą pirackie Wink dostaje się w PDFie coś na wzór beatportów, licencja 007 hehe nagrywasz na CDR i grasz!

To REWOLUCJA w Polsce jeśli chodzi o nasze sprawy między nami djami

Pozdrawiam

Odpowiedz
Dokładnie Oscar. Dj.... chyba nie zrozumiałeś o co tu chodzi. Wsio będzie legalne.
Zobaczymy czy będzie w czym wybierać. Lepsze to niz kupować kota w worku czyli cd-pool Wink

Odpowiedz
Tak pewnie macie racje ja na ten przykład rozmawiam z Polskimi Nagraniami bo oni sprzedaja także mp3 i zacytuję e-mial od nich :

Wykładnia prawna jest jednoznaczna i została zamieszczona na stronie, którą Panu podałam. Przekonanie, że jedynym Pana obowiązkiem jest posiadanie legalnie zakupionych nośników w świetle tej wykładni jest błędne.

"O ile do użytku prywatnego można wykorzystać zrobioną z oryginalnej płyty kopię, o tyle odtwarzanie tej kopii publicznie będzie już przestępstwem. Podobnie jest z odtwarzaniem z innych nośników: pen-drive’a, odtwarzacza MP3 czy z dysku twardego laptopa. Korzystanie z tych nośników wymaga uzyskania zgody uprawnionych do tej muzyki autorów, artystów i producentów."
http://dj.zpav.pl/main/legal

Zapytałem tylko czy mogę odtwarzać publicznie zakupione pliki mp3 nagrane na cdr bo gram tylko z cd audio.

Odpowiedz
Przeczytaj sobie co jest niżej napisane na tej stronie

"Dlatego też, nie mając licencji na korzystanie z kopii, legalnie na imprezie grać można tylko z oryginalnych, legalnych nośników, lub z zakupionych w internecie nagrań, o ile licencja udzielona przy ich sprzedaży nie zawiera ograniczeń dotyczących publicznego odtwarzania. "

Mówisz o kopiach oryginalnych płyt zakupionych w tesco bez licencji i kopiach np cd-pool. Do tego potrzebna jest ta licencja dj ze zpav
.Tu jest wyraźnie napisane ze można normalnie grać utwory zakupione w internecie o ile licencja na to pozwala. Beatport zezwala na odtwarzanie i zapewne w dj promotion również w regulaminie będzie wzmianka o tym ze zakupione utwory w ich sklepie można odtwarzać publicznie. Będziesz mógł sobie nawet nagrać to na audio.
W ogóle jak firma płytowa wydająca płyty dla dji rezygnując z wydawania kawałków klubowych tech i house może otwierać takie coś bez praw na odtwarzanie ?

Pozdrawiam

Odpowiedz
21 Czerwca będę na spotkaniu w Wawie to wam zrelacjonuje dokładnie szczegółowo później na forum o co chodzi i jakie są postanowienia.

Zgodnie z tym co wynika z maila będą to pliki z prawem do publicznego odtwarzania (oczywiście gdy zaiks/zpav przez klub jest wykupiony ale to inna działka) tak samo jak CD POOLe z DJ Promotion czy DJ Mix Club tylko że w wersji cyfrowej.

Pozdrawiam

Odpowiedz
A płyta kupiona w tesco z hologramem nie jest legalna i oryginalna ?

Odpowiedz
DJ....
Taka płyta jest legalna ale nie możesz jej grać na imprezie.
Jeżelibyś chciał jednak ją grać to musisz wykupić licencje za 2000 pln

Odpowiedz
to znaczy że zakupiony album np Kombi i grany z niego utwór jest bez licencji czyli mam nie promować artystów polskich. Nigdzie na płycie nie jest napisane że do użytku domowego.

Odpowiedz
Pamiętam, że DMC chciało juz wcześniej coś takiego zrobić, ale nie było chętnych a teraz wszyscy gadają i piszą, żę DJP zrobi rewolucję. Gdzie byliście gdy DMC chciało to wprowadzić???

Odpowiedz
Oscar jak możesz wypytaj tez o dostępność starych utworów lata 80,90.
Krones ja nie wiedziałem ze dmc tez to chciało zrobić.

Pozdrowienia

Odpowiedz
(18-6-2010, 14:54)dj krones napisał(a):  Pamiętam, że DMC chciało juz wcześniej coś takiego zrobić, ale nie było chętnych a teraz wszyscy gadają i piszą, że DJP zrobi rewolucję. Gdzie byliście gdy DMC chciało to wprowadzić???

Tak !
Mówili o tym w Uniejowie na Mistrzostwach, nie było zainteresowania to pewnie odpuścili a DJ P jak zawsze nie wymyślą nic sami tylko znowu podchwycili pomysł DMC . ( w końcu w Jury byli ludzie z DJ P Smile )

Odpowiedz
Przepraszam bardzo!

Musze trochę stanąć w obronie DJ PROMOTION
Za czasów jak mieszkałem jeszcze w Warszawie odbierałem płyty z DJP osobiście u nich w biurze. Któregoś razu w 2007 roku porozmawiałem chwile dłużej z jednym z pracowników którego wtedy zastałem (nie wiem dokładnie kto to był). Rozmowa dotyczyła wersji digital i owy Pan wspominał już wtedy o systemie DJP poprzez internet. Dobrze pamiętam słowa ,,tak sumując planujemy wdrożyć takie rozwiązanie, że numery będziecie sobie ściągać z naszych serwerów".

Jak widać długo musiały trwać wdrożenia ale jednak to o czym mówił - zrobili

Pozdrawiam

Odpowiedz
Dj Promotion- pomysł jak najbardziej ok ale można by pomyśleć o tym by istniała jakaś możliwość tego żeby tych plików można było używać grając np seta w klubie. To by była prawdziwa rewolucja.
Oczywiście bez płacenia 2000.
Muzyka jest ze mną zawsze.. bo jest we mnie.. słyszysz ten Bit? To moje serce

Odpowiedz
Cathyj... Chcesz ponabijac sobie statystyk w nabijaniu postów czy co? Bo już nie wiem ... CZYTAJ UWAZNIE!

Takie wersje digital będzie można wypalic na cdr i legalnie z nich grać...bez licencji 2000. Wystarczy ze klub opłaca tantiemy. Taki polski beatport. To JEST rewolucja! Big Grin

Niech ktos jeszcze zapyta po raz kolejny Big Grin proszę

Digitale są wydaniami kawałków z takimi samymi prawami jak plyty z DMC/DJP. Tylko ze bierzesz i płacisz za co chcesz a nie dostajesz ,,z przydzialu"

Pozdro

Odpowiedz
(20-6-2010, 4:05)Oscar Nite napisał(a):  Cathyj... Chcesz ponabijac sobie statystyk w nabijaniu postów czy co? Bo już nie wiem ... CZYTAJ UWAZNIE!

Takie wersje digital będzie można wypalic na cdr i legalnie z nich grać...bez licencji 2000. Wystarczy ze klub opłaca tantiemy. Taki polski beatport. To JEST rewolucja! Big Grin

Niech ktos jeszcze zapyta po raz kolejny Big Grin proszę

Digitale są wydaniami kawałków z takimi samymi prawami jak płyty z DMC/DJP. Tylko ze bierzesz i płacisz za co chcesz a nie dostajesz ,,z przydzialu"

Pozdro
Jesteś dobrze poinformowany, masz dużą wiedzę na temat funkcjonalności tego co zostanie dopiero przedstawione na spotkaniu Smile skąd wiesz że to tak właśnie będzie działało ?? a nie na przykład wybierasz sobie kawałki i ich wersje a potem dostajesz od DJP nagranego CDRa z wybranymi kawałkami?? Tak naprawdę wszyscy dowiedzą dopiero na spotkaniu a Ty już wiesz ?? hm. Smile Smile Smile

Odpowiedz
Według Mnie żadna nowość. Bo polski serwis z muzyka mp3 elektroniczna już istnieje pod adresem http://www.cyfrowamuza.pl.

Ogólnie w tym wszystkim dla Mnie najbardziej irytujące jest to, ze rożne organizacje ze sobą konkurują w naszym kraju, a tak naprawdę nie dzieje się zbyt dużo dobrego dla DJi i ciągle stoimy w miejscu. To prawie jak z PZPNem i piłkarzami. By naprawdę ten serwis miał sens trzeba zając się promocja marketingiem, szeroka ofertą, konkurencyjnością, przystępnością i wieloma sprawami tego typu, a z tym dobrze radzą sobie w Polsce tylko duże agencje eventowe. Sukces Beatportu i Juno to ich łatwość i uniwersalność oraz bardzo duża oferta, oraz co ważne niezależność.Życze powodzenia i mam nadzieje ze to nie tylko pomysł zbicia kasy na biednych polskich DJach, a naprawdę chęć wyciągnięcia reki i zrobienia czegoś nowego.

Przykład / ciekawostka: czy ktoś z was wie ile polskich klubów jest w najlepszej setce klubów na świecie???? ODPOWIEDZ to 1 Klub SQ z Poznania na 96 miejscu jakoś o ile pamiętam. Chyba więcej pisać nie trzeba. Po prostu trzeba rewolucji a nie małych kroczków.

Odpowiedz
Primo - To wynika z oficjalnego maila od DJP.

Secundo - wiem bo wcześniej rozmawiałem o tym z DJP.

Poza tym...to chyba logiczne.... Jak sobie wyobrażasz że DJP prywatnie każdemu będzie płyty nagrywać Big Grin to chyba śmieszne

Pozdro
@@@CENZURA@@@ LUDZIE !!!

Serwisy mp3 to se możesz w Tesco kupić nawet płytę cd na to samo wyjdzie. Chodzi o to że na taki kawałek masz ,,odtwarzanie publiczne zabronione". A na płytach DMC/DJP czy tez nowo wprowadzonej wersji cyfrowej będzie można odtwarzać publicznie....

Brak mi słów. CZYTAJCIE zanim coś napiszecie.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości