Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin MPDJ' 2010 - pytania i odpowiedzi
W tym wątku będę się starał odpowiedzieć i wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące regulaminu XXVIII Mistrzostw Polski DJ'ów 2010.
Spodziewam się, że 10 pkt przysporzy najwięcej wątpliwości tym bardziej, że zawiera nowe rozwiązania.

[attachment=95]

Odpowiedz
punkt 10 w sumie w części dotyczącej cd-r i plików cyfrowych jest dość zrozumiały, ale czego nie rozumiem to dopuszczenie miksowania z komputera, tym bardziej, że podczas gdy na 1 cd-r możemy mieć maks 1 plik na kompie możemy mieć gotową całą listę (odchodzi czas na zmienianie cd), dalej skoro są Denony DN-S3700 można będzie grać z pendrivów ? z regulaminu wynika, że tak
i tutaj po raz kolejny to samo zastrzeżenie, na pendrivach nie trzeba będzie zmieniać numerów jak na cd i znowu będzie można grać szybciej, nie marnujac czasu na zmianę cd (do tego na penkach w Denon DJ Music Manager mogę sobie wyliczyć np. dokładne BPM), z kompami imho kuriozum, raz, że te 2 minuty na podłączenie interfejsu plus odpalenie kompa i softu i ustawienie np. igieł będzie ekstremalnie ciężkie, ale dwa, że jak się uda to... w Traktorze (w Serato też ale mniej dokładnie) jestem w stanie wyliczyć zarówno bmp jak i dodatkowo beat-gird, zsyncować to wszystko do master-tempa, do tego przygotować wcześniej hot-cue (odpalane np. z dicerów) na każdym numerze, do tego odpalić quantyzację, która spowoduje, że nawet odpalony przeze mnie sampel czy hot-cue nie w tempo sam automatycznie zostanie skorygowany, to wszystko w relative mode w którym muszę tylko pchnąć winyl lub wcisnać play na cdku w odpowiendnim momencie (i to nie na styk, bo quantyzacja mnie poprawi), więc cały uszojebny, idealny set w którym ktoś zmiksuje np. 10 numerów, sprowadzi się do 10 kliknięć myszą, 10 uderzeń cue i pomajtania faderami Big Grin

to sprawia, że ci którzy bedą grali klasycznie na vinylach czy na cd (chociaż tu jest dużo łatwiej niż na vinylach), bedą w dużo gorszej pozycji niż grający z gramofonów czy cd...

następna rzecz, która się z tym wiąże i jest to dość nieprezyzjnie wskazane w regulaminie, to możliwość korzystania z interfejsów DVS które są jednocześnie sterownikiem, np. w przypadku Serato Rane TTM57 sl, Rane 89, a dla Traktora (z oficjalnym upgrade do certyfikowanego DVS)chociażby Xone 4D, Zero: 4, EVO5...
z regulaminu w obecnej formie wynika, że mogę sobie spokojnie przyjechać na konkurs z "interfejsem" Xone: 4D :]

kolejna sprawa, że umowa sponsorska wiadomo, że jest ważna (chociaż szczerze jak na mistrzostwa tej rangi to HORN rzucił ochłapy, w tamtym roku na 2 pokazach premierowych X-1700 puścil sobie drogą losowania 2 sztuki DN-S3700), ale znowu tutaj ludzie posiadający akurat ten specyficzny sprzęt (zarówno DN-S3700 jak i X-1600 to nie raiderowe, nie standardowe sprzęty) bedą w pozycji bardzo uprzywilejowanej, niestety z DN-S3700 nie da się dobrze zagrać "z buta", tak jak na standardowych CDJach (i to nie ważne jaki numerek), już teraz mogę napisać, że bedą jajca z ustawniem CUE (jeżeli ktoś nie będzie miał CUE na początku tracka), tam w presetach jest opcja zmiany ustawień CUE z Denonowych na "Inne" (czytaj: takie jak w Pionach i całej reszcie Smile ) ale kto w ferworze konkursu będzie szukał menu presetów na Denonie Smile

podsumowując, zdecydowanie NIE podoba mi się możliwośc używania laptopów, w takiej sytuacji trzeba by pomyśleć o rozdzieleniu mistrzostwa na 2 kategorie, tak jak to jest na mistrzostwach DJów ITF, czyli technical = pure skill i show = laptop i każdy inny sprzęt do grania
i jeszcze jedno pytanie uściślające, czy utwory MP3 które legalnie posiadam (dowód zakupu) mam na CD-R zgrać w postaci MP3 czy CD-AUDIO ?

Odpowiedz
Musze przyznać , ze dobre uwagi. Zaraz odpowiem na pytania, ale skłoniłeś mnie do małych uściśleń Regulaminu wiec poprawiłem i zmiany są dopisane na czerwono

[attachment=97]
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  punkt 10 w sumie w części dotyczącej cd-r i plików cyfrowych jest dość zrozumiały, ale czego nie rozumiem to dopuszczenie miksowania z komputera, tym bardziej, że podczas gdy na 1 cd-r możemy mieć maks 1 plik na kompie możemy mieć gotową całą listę (odchodzi czas na zmienianie cd),

Poprawiono pkt12 ust 1 dodając słowa "kunszt/profesjonalizm"
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  dalej skoro są Denony DN-S3700 można będzie grać z pendrivów ? z regulaminu wynika, że tak

Tak, można grać z pendriv’ów, ale tylko pliki zakupione , jeżeli ktoś posiada oryginały na płytach CD to musi je zagrać z oryginalnych CD- nie może ich skopiować, a ponieważ należy przedłożyć dowody zakupu lub oryginalne płyty więc będzie weryfikacja plików.
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  i tutaj po raz kolejny to samo zastrzeżenie, na pendrivach nie trzeba będzie zmieniać numerów jak na cd i znowu będzie można grać szybciej, nie marnujac czasu na zmianę cd (do tego na penkach w Denon DJ Music Manager mogę sobie wyliczyć np. dokładne BPM), z kompami imho kuriozum, raz, że te 2 minuty na podłączenie interfejsu plus odpalenie kompa i softu i ustawienie np. igieł będzie ekstremalnie ciężkie,
Jest realne bo sprawdziliśmy to , ale większa przeszkodą ( tak myślę ) będzie oryginalne oprogramowanie w kompie ( wszystkie programy muszą być oryginalne) Smile które raczej jakąś część DJ’ów zniechęci do grania przy po mocy interfejsu

Odpowiedz
Hehe jak sprawdzicie czy mają oryginalne oprogramowanie ? Większość ma np. winrara totalcomadera bez wykupionych licencji nie wspominając o innych bez licencji nawet na komercyjne wykorzystywanie. Jestem ciekaw czy będziecie także odsłuchiwać mp3 bo przecież można mieć dowód zakupu oraz nazwę pliku taką samą ale już sama wersja albo rmx może być inna. Nazwę pliku można zmienić ...

Odpowiedz
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  , ale dwa, że jak się uda to... w Traktorze (w Serato też ale mniej dokładnie) jestem w stanie wyliczyć zarówno bmp jak i dodatkowo beat-gird, zsyncować to wszystko do master-tempa, do tego przygotować wcześniej hot-cue (odpalane np. z dicerów) na każdym numerze, do tego odpalić quantyzację, która spowoduje, że nawet odpalony przeze mnie sampel czy hot-cue nie w tempo sam automatycznie zostanie skorygowany, to wszystko w relative mode w którym muszę tylko pchnąć winyl lub wcisnać play na cdku w odpowiendnim momencie (i to nie na styk, bo quantyzacja mnie poprawi), więc cały uszojebny, idealny set w którym ktoś zmiksuje np. 10 numerów, sprowadzi się do 10 kliknięć myszą, 10 uderzeń cue i pomajtania faderami Big Grin

Zgodnie z regulaminem można używać pliki mp3/wav tylko w oryginalnej postaci i nazewnictwie należy przez to rozumieć , że QUANTYZACJA , MASTER TEMPO i inne udogodnienia dla „głuchych” DJ’ów jest zabronione- kontrolować to będzie dwóch sędziów technicznych.
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  to sprawia, że ci którzy bedą grali klasycznie na vinylach czy na cd (chociaż tu jest dużo łatwiej niż na vinylach), bedą w dużo gorszej pozycji niż grający z gramofonów czy cd...

Będą wyżej oceniani ponieważ wykażą się większym kunsztem ( profesjonalizmem). Zawsze tak było że mając np trzy tak samo wysokie ocenione bloki muzyczne to decyduje kunszt a tu liczą na pierwszym miejscu winyle potem CD w konsekwencji interfejsy są najniżej oceniane więc Ci najlepsi pewnie będą grali z czarnych lub co najmniej z CD a kompa sobie odpuszczą.
(18-9-2010, 14:36)DJ...... napisał(a):  Hehe jak sprawdzicie czy mają oryginalne oprogramowanie ? Większość ma np. winrara totalcomadera bez wykupionych licencji nie wspominając o innych bez licencji nawet na komercyjne wykorzystywanie. Jestem ciekaw czy będziecie także odsłuchiwać mp3 bo przecież można mieć dowód zakupu oraz nazwę pliku taką samą ale już sama wersja albo rmx może być inna. Nazwę pliku można zmienić ...

Masz dużo racji , ale zaryzykujesz dyskwalifikację??

co do mp3 to z twoją wiedzą wiedzą wiesz że jest to do sprawdzenia Smile Jak byś Ty był technicznym to jakbyś to sprawdził ?? ( odpowiedź zostaw dla siebie - my wiemy)
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  następna rzecz, która się z tym wiąże i jest to dość nieprezyzjnie wskazane w regulaminie, to możliwość korzystania z interfejsów DVS które są jednocześnie sterownikiem, np. w przypadku Serato Rane TTM57 sl, Rane 89, a dla Traktora (z oficjalnym upgrade do certyfikowanego DVS)chociażby Xone 4D, Zero: 4, EVO5...
z regulaminu w obecnej formie wynika, że mogę sobie spokojnie przyjechać na konkurs z "interfejsem" Xone: 4D :]

:] Interfejsy mogą służyć jedynie do odtwarzania plików za pomocą sprzętu który jest podłączony przez organizatorów , nie dopuszczamy urządzeń z mikserami czy odtwarzaczami typ Vestax VCI-300 , XONE 4D czy Rane TTM57SL itp.
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  kolejna sprawa, że umowa sponsorska wiadomo, że jest ważna (chociaż szczerze jak na mistrzostwa tej rangi to HORN rzucił ochłapy, w tamtym roku na 2 pokazach premierowych X-1700 puścil sobie drogą losowania 2 sztuki DN-S3700), ale znowu tutaj ludzie posiadający akurat ten specyficzny sprzęt (zarówno DN-S3700 jak i X-1600 to nie raiderowe, nie standardowe sprzęty) bedą w pozycji bardzo uprzywilejowanej, niestety z DN-S3700 nie da się dobrze zagrać "z buta", tak jak na standardowych CDJach (i to nie ważne jaki numerek), już teraz mogę napisać, że bedą jajca z ustawniem CUE (jeżeli ktoś nie będzie miał CUE na początku tracka), tam w presetach jest opcja zmiany ustawień CUE z Denonowych na "Inne" (czytaj: takie jak w Pionach i całej reszcie Smile ) ale kto w ferworze konkursu będzie szukał menu presetów na Denonie Smile

Będą ustawione jak w Pioneerach ( zmiana w regule mienie pkt.14 )
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  podsumowując, zdecydowanie NIE podoba mi się możliwośc używania laptopów, w takiej sytuacji trzeba by pomyśleć o rozdzieleniu mistrzostwa na 2 kategorie, tak jak to jest na mistrzostwach DJów ITF, czyli technical = pure skill i show = laptop i każdy inny sprzęt do grania

To są Mistrzostwa, które mają wyłonić Mistrza Polski . Taki Mistrz powinien zagrać na każdym sprzęcie nawet na jakimś US Blaster. Nie w każdym klubie do którego zostanie zaproszony Mistrz są Pioneery, W brew pozorom Denon ma dość dużą sprzedawalność. Sponsor, który wydaje kasę na Mistrzostwa chce zainteresować uczestników swoją marką. Zgłaszający sie już dziś wiedzą jaki sprzęt będzie na konsoli więc chcąc startować zobligowani są zapoznać się z tymi modelami ( a nóź się do nich przekonają??) i to jest interes sponsora, chyba nie trzeba tego tłumaczyć.
(18-9-2010, 4:02)c-tite napisał(a):  i jeszcze jedno pytanie uściślające, czy utwory MP3 które legalnie posiadam (dowód zakupu) mam na CD-R zgrać w postaci MP3 czy CD-AUDIO ?

Jak Ci wygodniej aby tylko zgodnie z regulaminem. Smile

Odpowiedz
teraz jeszcze sprawa dotycząca Denonów, CUE widze że będzie pionkowskie więc jest ok, reszta na default ? bo w DN-S3700 jest kilkanaście innych opcji do zmiany w utilities (np. RPM talerza 33 i 45), a w X-1600 zmienna charakterystyka EQ, ustawienie SLIP CUE czy zmienny przebieg efektu beat-breaker (dlatego imho ten sprzęt się nie nadaje na tego typu konkurs)

co do tej Quantyzacji itp. otóż same pliki mogą być jak najbardziej oryginalne itp. nie zmienione kompletnie, wyliczanie tempa, wyliczanie beat-grid jest NIEZALEŻNE od pliku i nie jest nadpisywane w ten plik tylko w baze samego softu, podobnie jest hot-cue i cue-pointy... więc znowu trzeba o tym pomyśleć w regulaminie

poza tym w tej chwili, DJe mają gołe "Lapki" tylko do DJki, czyli system plus dvs i MP3, więc nie sądzę, że ten zapis o oryginalnym oprogramowaniu coś zmieni, ja specjalnie w ogóle dopuszczenia miksowania z kompa nie rozumiem :/

ja osobiście prawdopodobnie bedę śmigał z pendrivów (muza oczywiście org z beatporta lub z juno) plus oczywiście vinyle
(18-9-2010, 14:37)SzWSz. napisał(a):  To są Mistrzostwa, które mają wyłonić Mistrza Polski . Taki Mistrz powinien zagrać na każdym sprzęcie nawet na jakimś US Blaster. Nie w każdym klubie do którego zostanie zaproszony Mistrz są Pioneery, W brew pozorom Denon ma dość dużą sprzedawalność. Sponsor, który wydaje kasę na Mistrzostwa chce zainteresować uczestników swoją marką. Zgłaszający sie już dziś wiedzą jaki sprzęt będzie na konsoli więc chcąc startować zobligowani są zapoznać się z tymi modelami ( a nóź się do nich przekonają??) i to jest interes sponsora, chyba nie trzeba tego tłumaczyć.

dobrze wiemy, że frazes dobry dj zagra na wszystkim jest tylko... frazesem... oczywiście, że zagra się na wszystkim, ale żeby wyciągnąć maks ze sprzętu ten sprzęt musi to oferować... ale ok, nie wnikam i nie chce tutaj rozkręcać niepotrzebnej dyskusji, bo nie o to chodzi

rozumiem, sponsor to sponsor, ale imho na prawdę na mistrzostwa takiej rangi to Horn rzucił po prostu ochłapy (stare X-120 który teraz przecenili to 679zł i podobnie stare DN-S1200 które w tej chwili w ogóle im nie schodzą - niewiele drożej jest przecież CDJ-350) i jeszcze w zamian ma wymóg żeby postawić swój sprzęt, jakoś w tamtym roku na American Audio w Protku nie graliśmy :]

a sprzęt Denona o czym pisałem, ze względu na masę ustawień ważnych dla grania pochowanych w Utilities Menu na takie imprezy się nie nadaje

żeby nie było, że jestem anty-denon, to sam recenzowałem i wystawiłem pozytywną opinię DN-S3700 (http://www.infomusic.pl/testy/view/28331,test_-_denon_dn-s3700)

Odpowiedz
Cytat:teraz jeszcze sprawa dotycząca Denonów, CUE widze że będzie pionkowskie więc jest ok, reszta na default ? bo w DN-S3700 jest kilkanaście innych opcji do zmiany w utilities (np. RPM talerza 33 i 45), a w X-1600 zmienna charakterystyka EQ, ustawienie SLIP CUE czy zmienny przebieg efektu beat-breaker (dlatego imho ten sprzęt się nie nadaje na tego typu konkurs)

Masz plusa bo o tym wiesz. Dlaczego Denon sie nie nadaje? Strasznie sie czepiasz. Nie podoba Ci sie granie z Laptopa to graj z Pendrive'a. Dlaczego ktos kto gra z Lapka ma byc dyskryminowani i nie miec mozliwosci zagrania tak jak gra co tydzien??

Cytat:co do tej Quantyzacji itp. otóż same pliki mogą być jak najbardziej oryginalne itp. nie zmienione kompletnie, wyliczanie tempa, wyliczanie beat-grid jest NIEZALEŻNE od pliku i nie jest nadpisywane w ten plik tylko w baze samego softu, podobnie jest hot-cue i cue-pointy... więc znowu trzeba o tym pomyśleć w regulaminie

Mysle ze skoro bedzie 2 sedziow technicznych, na codzien grajacych z takich programow to beda doskonale wiedziec czy ktos ma wlaczona quantyzacje, ustawione CUE itd...

Cytat:a sprzęt Denona o czym pisałem, ze względu na masę ustawień ważnych dla grania pochowanych w Utilities Menu
Cytat:dobrze wiemy, że frazes dobry dj zagra na wszystkim jest tylko... frazesem... oczywiście, że zagra się na wszystkim, ale żeby wyciągnąć maks ze sprzętu ten sprzęt musi to oferować.

według tego co napisałeś wyżej sprzet ten oferuje mnóstwo funkcji, wiec jeśli wiesz jak je wykorzystać to tylko i wyłącznie Twój plus.

Generalnie uważam że się czepiasz tego Denona i całego konkursu. Nie chcesz nie startuj.

Pozdrawiam

Odpowiedz
mam do przejechania około 500 kilometrów w jedną stronę, muszę wziąść co najmniej 2 weekednowe dni wolnego, zapłacić za hotel itp.
więc jeżeli przyjadę nie chcę przegrać przez sprzęt...
a to moje "czepianie się" jak widać było pomocne, skoro udało się wprowadzić zmiany w regulaminie,

o kompach już pisałem obszernie co i jak...

co do Denonów to po prostu korzystam zarówno z Piona i Denona i wiem jak te sprzety się sprawdzają w szybkim, klubowym graniu... (wczoraj mój Denon zawiesił się... w środku imprezy), a DN-S3700 potrafił np. zawiesić się w trybie aktywnego plattera podczas gdy w pobliżu stały i głośno grały głośniki bassowe (w ostatnim sofcie problem naprawiony)

jak już pisałem będzIe Denon to zagram, co nie zmienia faktu, że regulaminowo (sprzęt + dopuszczenie kompów) to są najbardziej kontrowersyjne mistrzostwa od lat i potwierdza to wiele osób poza forum

a, że na forum ludzie nie pisza... no cóż może nie chcą być posądzeni o czepianie :]

Odpowiedz
C-tite... dużo racji. (Dostajesz plusa).

W tym roku szykuje się rewolucja w organizacji Mistrzostw.
Masz rację, że analizujesz Regulamin. DJe najpierw zapiszą się na Mistrzostwa a pytania będą mieli dopiero w czasie Zgłoszeń w dniu Eliminacji.

Odpowiedz
Cześć Wam. Jeśli mogę wyrażę swoją opinie jak dla mnie powinien stać sprzęt marki Pioneer czyli minimum CDJ-1000mk3 i DJM-800. Jest kolosalna różnica miedzy Denon'em a Pioneer'em. O której wszyscy wiecie Pioneer charakteryzuje się innym feelingiem. Trudno tu dyskutować teraz kto woli którą markę i jej działanie ale standardem klubowym jest Pioneer i powinien stać na mistrzostwach obok Denon'a jeżeli firma Horn jest tak łaskawa konfiguracja powinna wyglądać tak : 2x CDJ1000mk3---mikser---2x DN-S3700 nawet w tym połączeniu znajdzie się miejsce na Gramofony. Kolejna kwestia to Karty pamięci ja jestem ich zwolennikiem i zawsze używam w zeszłych mistrzostwach widziałem że kilku DJ'ów też ich użyło. Pomagają Ci przygotować swój występ, w ciągu 2 minut tez dałbym radę przed występem zaprogramować karty przy sędziach technicznych ale jak ktoś powie że to ułatwia sprawę to mam jedną radę dla wszystkich Mistrzów i przyszłych żeby było fair play z panami z gramofonów no bo oni jak to przeczytałem charakteryzują się większym kunsztem Smile Uwaga Uwaga:--------Pozaklejać całe wyświetlacze w odtwarzaczach !!! Ja np mogę tak zagrać bardzo chętnie myśli że pokarze to że DJ'e grający z CD też kiedyś grali an winylach i wcale nie muszą się patrzyć na tempo a na pewno będzie to "uczciwe utrudnienie" Pozdrawiam FullSize

Odpowiedz
Koledzy. Obniżcie poziom emocji. To jest tylko zabawa...
Firma funduje nagrody i chce mieć z tego promocję. Jeśli grasz tylko z Pionierów to chcąc wystartować w takich Mistrzostwach będziesz musiał "otrzeć" się o Denony. A może się kilka osób przekona do Denona? Na to liczą sponsorzy. Pioneer od wielu lat nie chce sponsorować żadnych imprez (przynajmniej o tym nie słyszałem).

(Pod rozwagę Organizatorom): A może by tak w przyszłym roku zorganizować Mistrzostwa na Pionkach ale bez nagród ???

Odpowiedz
Wiadomo, że Pionek jest prawie w każdym klubie. Do Denona trzeba będzie się przyzwyczaić.

Kilka lat temu na Mistrzostwach w Wildze startujący musieli grać na sprzęcie sponsora - firmy RELOOP. To dopiero był obciach.

Odpowiedz
(20-9-2010, 11:27)c-tite napisał(a):  mam do przejechania około 500 kilometrów w jedną stronę, muszę wziąść co najmniej 2 weekednowe dni wolnego, zapłacić za hotel itp.
więc jeżeli przyjadę nie chcę przegrać przez sprzęt...
a to moje "czepianie się" jak widać było pomocne, skoro udało się wprowadzić zmiany w regulaminie,

Ale robi się ciekawie na Forum :
Zawsze ktoś ma dalej ktoś bliżej , Do Rabki przyjeżdżali z Białegostoku, Szczecina a to tylko DJs Day . Na plażówki przyjeżdżają z Mielca, Przemyśla i tez to nie ta ranga więc rozumiem że nie jest to argument do dyskusji na temat sprzętu. co do wolnego weekendowych dni to w sobotę może uda Ci się dojechać na granie jak dobrze zorganizujesz sobie transport i nie będziesz opijać wygranej Smile Lavatec ( nie wiem czy poprawnie napisałem) do Torunia jakieś 6 godzin autem jechałem w piątek. Za sugestie do regulaminu dziękuję. Uważam co już pisałem w marcu że jak zrobisz bardziej dynamiczny i żywszy blok to z Twoimi umiejętnościami i dodatkowo Twoją wiedzą na temat sprzętu w mojej ocenie masz duże szanse pozostawić z tyłu Namteha, że o Full Size nie wspomnę bo ten bez kart ani rusz.
(20-9-2010, 11:27)c-tite napisał(a):  co do Denonów to po prostu korzystam zarówno z Piona i Denona i wiem jak te sprzety się sprawdzają w szybkim, klubowym graniu... (wczoraj mój Denon zawiesił się... w środku imprezy), a DN-S3700 potrafił np. zawiesić się w trybie aktywnego plattera podczas gdy w pobliżu stały i głośno grały głośniki bassowe (w ostatnim sofcie problem naprawiony)

jak już pisałem będzIe Denon to zagram,

Masz przewagę nad innymi bo masz tą wiedzę, ale bardziej cieszy mnie fakt że " będzie Denon to zagram" jak poniżej czytałem FullSize już ma z tym problem więc już w przedbiegach świadczy to o Waszych umiejętnościach i takiego właśnie Mistrz szukamy , mam nadzieję że nie jesteś jedynym "uniwersalnym" pod względem sprzętu DJ'em.
(20-9-2010, 11:27)c-tite napisał(a):  , co nie zmienia faktu, że regulaminowo (sprzęt + dopuszczenie kompów) to są najbardziej kontrowersyjne mistrzostwa od lat i potwierdza to wiele osób poza forum

a, że na forum ludzie nie pisza... no cóż może nie chcą być posądzeni o czepianie :]

kiedyś w latach 90 jak po raz pierwszy dopuszczono do Mistrzostw nowinkę techniczna jaką były odtwarzacze CD ( Pioneer wówczas jeszcze nie produkował odtwarzaczy dl DJ'ów) to też był sprzeciwy,i były kontrowersyjne Mistrzostwa potem Pionek wypuścił CDJ-500 nowość na rynku i to nic że sie wieszały jak były spadki napięcia . Było dużo protestów że powinny stać zwykłe "klocki" ale już nikt się nie sprzeciwiał dlaczego CD Playery a nie tylko gramki. Potem Pionki 1000 z kartami bez których FullSize ani rusz. tez pełno kontrowersji , każdy mówi nikt nie chce napisać. Na pewno Jury bierze pod uwagę czy ktoś manualnie sobie radzi czy wspomaga się kartami oczywiście na korzyść umiejętności manualnych i nie mów ze granie na Mistrzostwach z kart nie jest kontrowersyjne.
Swoją drogą jak w przyszłym roku mają być pozostałe rzeczy dograne to wolałbym żeby pisać to na forum bo w przeciwieństwie do innych forów to właśnie po to jest.
(20-9-2010, 11:27)c-tite napisał(a):  jak już pisałem będzIe Denon to zagram, co nie zmienia faktu, że regulaminowo (sprzęt + dopuszczenie kompów) to są najbardziej kontrowersyjne mistrzostwa od lat i potwierdza to wiele osób poza forum

Jeszcze bo jakoś zszedłem z tematu : dużo miałem na PW i na GG pytań dlaczego skoro rozwój technologiczny tak szybko mknie to mistrzostwa zostają z tyłu tak jak Prawo Autorskie które nie nadąża za zmianami. Dlaczego ci którzy graja z final scratchy nie mogą brać udziału i są dyskryminowani, więc postanowiliśmy żeby nie być posądzonym o zacofanie zrobić kolejny krok na przód ( jak wówczas kiedy to po raz pierwszy dopuszczono CD-ki) . Oczywiście Jury bardzie docenia profesjonalizm więc większe szanse mają winylowcy potem grający z CD-ków bez kart i innych ułatwień technicznych Smile potem dopiero Ci co mają zapisane ustawienia na kartach graja z penów itp a najsłabiej Ci kontrowersyjni co graja z interfejsami . Jest logiczne i trzeba chyba tego uzasadniać. Tak więc my nie stawiamy ograniczeń dla grających z interfejsami ,Grający z interfejsami mają najmniejsze szanse wygrać więc pewnie mało kto skorzysta z tej możliwości. To oczywiście nie skreśla ich szans bo przecież sam w Kielcach zmaściłeś i lepszym okazał się grający z zapisanymi ustawieniami na kartach więc wszystko może się zdarzyć Smile

Odpowiedz
(20-9-2010, 13:14)FullSize napisał(a):  Cześć Wam. Jeśli mogę wyrażę swoją opinie jak dla mnie powinien stać sprzęt marki Pioneer czyli minimum CDJ-1000mk3 i DJM-800. Jest kolosalna różnica miedzy Denon'em a Pioneer'em. O której wszyscy wiecie Pioneer charakteryzuje się innym feelingiem. Trudno tu dyskutować teraz kto woli którą markę i jej działanie ale standardem klubowym jest Pioneer i powinien stać na mistrzostwach obok Denon'a jeżeli firma Horn jest tak łaskawa konfiguracja powinna wyglądać tak : 2x CDJ1000mk3---mikser---2x DN-S3700 nawet w tym połączeniu znajdzie się miejsce na Gramofony. Kolejna kwestia to Karty pamięci ja jestem ich zwolennikiem i zawsze używam w zeszłych mistrzostwach widziałem że kilku DJ'ów też ich użyło. Pomagają Ci przygotować swój występ, w ciągu 2 minut tez dałbym radę przed występem zaprogramować karty przy sędziach technicznych ale jak ktoś powie że to ułatwia sprawę to mam jedną radę dla wszystkich Mistrzów i przyszłych żeby było fair play z panami z gramofonów no bo oni jak to przeczytałem charakteryzują się większym kunsztem Smile Uwaga Uwaga:--------Pozaklejać całe wyświetlacze w odtwarzaczach !!! Ja np mogę tak zagrać bardzo chętnie myśli że pokarze to że DJ'e grający z CD też kiedyś grali an winylach i wcale nie muszą się patrzyć na tempo a na pewno będzie to "uczciwe utrudnienie" Pozdrawiam FullSize

Jestem za aby zakleić wyświetlacz z tempem (może być ciekawie). Zobaczymy przynajmniej kto ma poczucie rytmu. Jeżeli co poniektórzy sugerują się tylko tym co pokazuje bito-mierz to niedobrze. Chociaż niektóre gramofony też mają takie wyświetlacze.

Odpowiedz
(20-9-2010, 11:27)c-tite napisał(a):  a, że na forum ludzie nie pisza... no cóż może nie chcą być posądzeni o czepianie :]

Piszcie - dla mnie ta wiedza jest pożądana. To forum po to jest żeby pisać nawet jak jakiś inny DJ posądza Was o czepianie ja czerpię z tego wiedzę żeby w przyszły roku udoskonalić regulamin. Spodziewam się, że w przyszłym roku DJ Promotion znowu zorganizuje sam Mistrzostwa ( ze związkami zawodowymi) i tylko dla tego, że w tym roku skazany jest na porażkę organizacyjną zdecydował się podłączyć pod naszą gotową imprezę.
(20-9-2010, 13:14)FullSize napisał(a):  Cześć Wam. Jeśli mogę wyrażę swoją opinie jak dla mnie powinien stać sprzęt marki Pioneer czyli minimum CDJ-1000mk3 i DJM-800. Jest kolosalna różnica miedzy Denon'em a Pioneer'em. O której wszyscy wiecie Pioneer charakteryzuje się innym feelingiem. Trudno tu dyskutować teraz kto woli którą markę i jej działanie ale standardem klubowym jest Pioneer i powinien stać na mistrzostwach obok Denon'a jeżeli firma Horn jest tak łaskawa konfiguracja powinna wyglądać tak : 2x CDJ1000mk3---mikser---2x DN-S3700 nawet w tym połączeniu znajdzie się miejsce na Gramofony. Kolejna kwestia to Karty pamięci ja jestem ich zwolennikiem i zawsze używam w zeszłych mistrzostwach widziałem że kilku DJ'ów też ich użyło. Pomagają Ci przygotować swój występ, w ciągu 2 minut tez dałbym radę przed występem zaprogramować karty przy sędziach technicznych ale jak ktoś powie że to ułatwia sprawę to mam jedną radę dla wszystkich Mistrzów i przyszłych żeby było fair play z panami z gramofonów no bo oni jak to przeczytałem charakteryzują się większym kunsztem Smile Uwaga Uwaga:--------Pozaklejać całe wyświetlacze w odtwarzaczach !!! Ja np mogę tak zagrać bardzo chętnie myśli że pokarze to że DJ'e grający z CD też kiedyś grali an winylach i wcale nie muszą się patrzyć na tempo a na pewno będzie to "uczciwe utrudnienie" Pozdrawiam FullSize

FullSize bez obrazy ale jesteś ograniczony tylko do pionków z kartami i bez tego ani rusz ?? Jesteś Mistrzem ( nie obchodzi mnie afera) jako Mistrz powinieneś podej do Denonów, Reloopów ADJtów i zagrać jak na Mistrz przystało. Kiedyś widziałem w trzech różnych klubach jeną DJane ( miodem pachnącą) bez tytułów i takich tam. grała swoje "wystepowe" bloki na różnych CDkach i nie miał znaczenia ani marka ani model i nie ma tytułu Mistrza Polski .

Nie ma sensu zaklejanie wyświetlaczy ale gdyby były Twoje ulubione MKIII to należałoby zakleić flopy na karty, ale nie zakleimy ich podobnie jak dopuszczamy final scratche tylko odpowiednio to ocenimy. Może akurat wszyscy startujący z gramofonów i grający z cd-ków bez kart zrobią błędy , albo w ogóle się tacy nie zgłoszą , albo jeszcze zrobisz taki taki blok ze wszystkich rozłożysz to obronisz tytuł czego bardzo szczerze Ci życzę ( bez komentarza )żeby zamknąć usta co poniektórym Smile Widzę z dyskusji, że poziom będzie wysoki i ciekawa konkurencja.

Odpowiedz
fajnie sie czyta to forum Smile zwlaszcza wiedze doswiadczonych kolegow, fakt faktem w Polsce w klubach standardem jest pioneer , i Ci ktorzy sie wybieraja na mistrzostwa zawsze na to licza ze beda pionki , moim zdaniem fajnie ze jest denon zawsze to lepsze sprawdzenie umiejetnosci dj, Misiek dobrze napisalTongue pozaklejac wyswietlacze i gramy na sluch jak za dawnych czasow, sam nawet bylbym za tymSmile technologia strasznie idzie do przody na forum producentow denona chlopaki napisali ze nie dlugo nie beda potrzebni dje Smile szef przyjdzie nacisnie play i gra , co mnie jeszcze ciekawi czemu na eventach muzyki trance czy innej nie ma denonow tylko zawsze pionki, Sad? to pytanie do SzwSzSmile

ps; w zgloszeniach macie blad ort w wyborze płci Tongue ja sie moge tylko w tym narazie udzielic heheTongue

Odpowiedz
(20-9-2010, 14:18)DJ JURIST napisał(a):  Pioneer od wielu lat nie chce sponsorować żadnych imprez (przynajmniej o tym nie słyszałem).

(Pod rozwagę Organizatorom): A może by tak w przyszłym roku zorganizować Mistrzostwa na Pionkach ale bez nagród ???

To prawda, że nie chcą sponsorować Mistrzostw . Inwestują w znanych DJ na świecie takich jak np Tiesto, żeby utrwalić w świadomości u wszystkich, że najlepsi grają z Pioneera i to jest standard co jak widać się im udaje z powodzeniem.

Odpowiedz
i jest ok, najważniejsze, że jest dialog i można pogadać bez ciśnień PRZED mistrzostwami i dościślić pewne sprawy

jeszcze taka propozycja, sugestia, może by rozważyć (już pewnie nie teraz), że skoro dla wszystkich są te same playery, gramofony to może i DVS byłby ten sam, starujący podłączałby tylko swój pendrive do kompa i gotowe... nie byłoby problemów z przełączaniem komów, w DVSie można by wyłączyć "wspomagacze" itp...

chociaż, w sumie mimo wszystko, pomijając kwestię legalnego softu nie wiem czy i tak pojawi się dużo DVSowców, ja np. w 2 minuty bym nie zdążył podłączyć wszystkiego i sprawdzić, tak żeby być pewien, że to wszystko zadziała, no i druga sprawa, w końcu nagrać mp3 na CD nie jest taki duży problem, tym bardziej że na konkursie specjalnie nie ma czasu na przebieranie materiału tylko gra się przygotowany wcześniej blok Smile

no i teraz odnośnie przyszłości DJingu... oczywiście ja jestem za postępem, bo tego nie da się uniknąć, tylko boję się, że powoli to co robimy zamiera, w klubowym graniu (a tylko takie ostatnio jest na MPDJ) gdzie dużą częścią pracy jest bitowanie komputer w dużym stopniu wyręcza DJa i za 2-3 lata mogą być konkursy w których nie bedą liczyć się umiejętności a pamięć (w którym momencie który przycisk wcisnąć) i komp reszte załatwi Big Grin

kolejne pytanie odnośnie grania z DN-S3700... czy mogę sobie w DDMM zrobić bazę danych mp3 na pendrivie, Denon robi taką bazę automatycznie pierwszy raz po włożeniu pamięci USB, żeby w ogóle można było grać z USB, co zajmuje kilka (zawsze cennych) sekund

Odpowiedz
(20-9-2010, 20:33)CalvinFridge napisał(a):  co mnie jeszcze ciekawi czemu na eventach muzyki trance czy innej nie ma denonow tylko zawsze pionki, Sad? to pytanie do SzwSzSmile

Jak już pisałem są co najmniej dwa powody: jeden to właśnie polityka Pioneera a drugi to fakt któremu nie da się zaprzeczyć - jest bardziej uniwersalny, każdy może z niego zagrać , ale czy to zaleta Smile ze jest bardziej prosty w obsłudze niż Denon ?? tu pytanie C-tite , może przeliczy na punkty funkcje jednego i drugiego porównywalnego modelu. Może się okazać że np Denon porównywalnie ma o wiele więcej funkcji niż Pioneer, ale przeciętnie dobry DJ tego nie potrafi wykorzystać zresztą z moim skromnym zdaniem Smile nawet nie musi , nie ma kiedy, nie ma po co więc te funkcje staja zbyteczne a wykorzystywane tylko przez nielicznych.
A co na to C-tite ?? chyba bardziej jest zagłębiony wiedzą niż ja więc tu pole dla Ciebie.

Odpowiedz
jeżeli chodzi o to, dlaczego nie ma na eventach Denonów, a są Piony, wynika to z prostego powodu, Piony do grania klubowego były i do tej pory są po prostu najlepsze... cokolwiek bedą robili w Denonie to nie zmieni to faktu, że filozofia tworzenia Denonów totalnie nie sprawdzała się w graniu klubowym, Denon wypuszcza sprzęty zabugowane do granic możliwości, które potem łatają co chwila przez następne 2 lata (poważnie), organizatorzy nie mogą sobie pozwolić na to, że sprzęt będzie niestabilny, do tego Denony mają masę opcji pochowanych w menusach, sprawdza się to jak się gra w domu i można sobie pobawić się ustawnieniami, ale nie na imprezie gdzie gra wielu DJs...
mógłbym tutaj kontynułować, bo akurat "siedzie" w sprzętach Piona i Denona, ale w skrócie konkluzja jest taka, że Pion robi pod wieloma względami lepszy sprzęt od Denka i dlatego się na nim gra

jeżeli chodzi o porównanie możliwości, to "na papierze" każdy sprzęt Denka w porównaniu z Pionem z tego samego segmentu wypada DUŻO lepiej, ale w praktyce wielu funckji się nie używa (bo co z tego, ze są jak nie działają tak jak się wydawało, że bedą działać), prosty przykład, w Pionku w VINYL MODE na Loopie kręcąc jogiem nie wyjdziemy z tego loopa, można sobie więc backspinami kręcić tricki itp. w Denonie natomiast loop wyjdzie nam w trybie aktywnego plattera, kolejna taka sprawa, Denony (za wyjątkiem DN-S3700) gubią na skreczu pierwsze dźwięki...

Pionki są ogólnie easy to learn, hard to master, z tych paru funkcji można wyciągać takie rzeczy, których nie przewidzieli inżynierowie, w Denku nie bardzo...

żeby być ucziwym, nowe CDJ-2K Piona też się wieszały na pierwszych softach, a i teraz są podobno z nimi problemy (chociaż ja z CDJ-2K problemów nie miałem)

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości