Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2011 Organizacja
Witam !

Zamieszczam projekt regulaminu XXIX Mistrzostw Polski DeeJay-ów 2011. Oczekuję od Was przeanalizowanie takiej formy Mistrzostw wniesienia sugestii poprawek w regulaminie póki jeszcze jest czas na zmiany. Oczekuję też od Was, że porozmawiacie z właścicielami klubów w których pracujecie i zaproponujecie organizację ćwierć finału.

Pozdrawiam

Robert

.pdf   Regulamin Mistrzostw Polski DEE JAY'ow 2011.pdf (Rozmiar: 297.13 KB / Pobrań: 91)

Odpowiedz
no dobra moje podstawowe pytanie - kto będzie oceniającym na ćwierćfinałach rozsypanych po całej Polsce ?? to jest dość ważna kwestia ... jak to planujesz zorganizować Robercie ????
bo co do reszty regulaminu po pierwszym czytaniu nie mam narazie żadnych pytań bo muszę się z nim przespać Smile
//Sygnatura niezgodna z regulaminem (20 punkt)

[Obrazek: ub.png]

Odpowiedz
Dobre Smile

Mamy styczeń i już planują mistrzostwa Polski - gratuluję profesjonalizmu! W końcu! Smile (choć te eliminacje już niedługo i z tym może być problem)

Mi na pierwszy rzut oka nasuwają się następujące kwestie:
1) nie widzę loga DJ MIX CLUB'u a i w innych punktach nie ma o nich mowy - czyżby już nie chcieli organizować mistrzostw Polski Dee Jay'ów ? ;>
2) punkt 4 regulaminu mówi, że dj może startować w eliminacjach tylko raz. dla mnie ten punkt jest co najmniej niezrozumiały. Mistrzem Polski ma zostać najlepszy dj, mało tego do finału też powinni się dostać najlepsi, a nie Ci którzy trafili na "słabe eliminacje". Znowu porównam to do dyscyplin sportowych. w wielu dziedzinach występują eliminacje np. pucharu świata i startować może każdy. Przykładowo jeśli tylko pierwsza pozycja uzyskuje kwalifikację, to ona już ja ma i jeśli startuje drugi raz i znowu wygrywa w tym przypadku kwalifikuje się kolejna czyli 2-ga. Ewentualnie można dać pomysł, że osoby zakwalifikowane nie mogą startować w eliminacjach. W tej formie może się jednak okazać, że na jedne eliminacje przyjdzie np. cała plejada najlepszych dj's Wink a na drugie osoby, które stawiają pierwsze kroki w świecie dj'skim i chciałyby się spróbować i co wtedy ? w finale np. osoba, która ledwo bity składa ? Wink tutaj także chodzi o prestiż mistrzostw i nieustanne jego podnoszenie. chyba, że ktoś specjalnie umieścił ten punkt i liczy na zagorzałą dyskusję Big Grin!
3) brakuje mi też punktu w regulaminie, który był opublikowany na stronie mpdj.pl z dnia 17.10 że nie mogą startować osoby, które zasiadały w jury, są rezydentami klubu, w którym odbywają się mistrzostwa, są pracownikami organizatora lub sponsora.

Resztę przeglądnę dokładnie i się wypowiem więcej.
Tymczasem pozdrawiam Smile

Odpowiedz
sam pomysł na przebieg MPDJ uważam, że jest niezły, takim systemem może wystartować zdecydowanie więcej ludzi, odległości przynajmniej na eliminację będą krótsze, poziom powinień być wyższy,

ale słabo widzę te aż 32 kluby, myślę, że będzie z tym poważny problem znaleźć taką liczbę, mimo, że teoretycznie "wpisowe" przez kluby nie jest duże, ale wiemy jak to jest, biorąc pod uwagę chociażby ostatnie problemy ze znalezieniem klubu na MPDJ, maks 16 imprez eliminacyjnych (a nawet 8 czy 4) i po dwie osoby wchodzące byłoby ok, kolejna sprawa to logistyka, nawet z 16 klubami (a co dopiero z 32), ciężko będzie o równe jury (bo raczej nie ma szans, żeby jurorzy za każdym razem byli ci sami), dwa jakość klubów/dyskotek w PL pozostawia dużo do życzenia (a więc różne warunki konkurowania, różna publika, problem z rozstawieniem 2 konsol), trzy sprzęt taki sam dla wszystkich itp.

w przypadku pozostawienia większej ilości miejsc, powinno się dopuścić możliwość startowania rezydentów, ale oczywiście nie w miejscówce gdzie grają

tak to sam regulamin jest raczej ok, ale czy będą gramofony?

Odpowiedz
no właśnie na chwilę obecną wizja tych 32 klubów jest trochę przerażająca bo powszechnie wiadome jest że klub klubowi nie równy no i co właśnie z tymi jurorami zrobić - jedyna sensowna myśl jaka mi wpada do głowy to wybrać kilka delegatur jurorów z DJUNION - mamy 16 województw to żeby to jakoś sensownie rozłożyć to potrzeba przynajmniej 8 ekip jurorów przykładowo małopolska i podkarpacie - wybrać z ludzi należących do DJU takich 5 czy 6ciu mieszkających na terenie tych województw i mieli by do obskoczenia 4 imprezy eliminacyjne (zakładając że będzie ich w sumie 32)
kolejna sprawa która poruszył C-cite to sprzęt ... jak wiadomo w nie każdym klubie jest ten sam sprzęt też trzeba uwzględnić ten fakt szukając chętnych klubów do współpracy Smile
//Sygnatura niezgodna z regulaminem (20 punkt)

[Obrazek: ub.png]

Odpowiedz
To może to Wam przynajmniej trochę wyjaśni Smile

W jury musi być zatrudniona jedna osoba z Jury Mistrzostwa która będzie Przewodniczącym Jury lokalnego i będzie pilnowała poprawności obrad.

W danym województwie mamy kluby . Nie może przykładowo DJ Namteh startować w jednym i drugim klubie, a może może Smile a jak nie wygra w danym województwie w dwóch klubach to może jechać do trzeciego klubu w innym województwie ?? Smile oczekuję sugestii.

W dniu 4 grudnia o godzi 21:12 wysłałem wzór regulaminu do kilku osób z prośbą o przeanalizowanie i zgłoszenie poprawek. Odpisali wszyscy tylko nie DeeJay mix club. Przed Świętami uzyskałem informacje, że przez Święta przeanalizują i przed Nowym Rokiem dostanę odpowiedź. Wysłałem też do akceptacji i dyskusji zamieszczona poniżej "Propozycji współtworzenia MPDJ" . Do wczoraj żadnej odpowiedzi ze strony DeeJay mix club. Sami rozumiecie że jeżeli mają być ćwierćfinały już od maja to nie ma czasu na zwłokę. Nie wiem co na celu ma DeeJay mix club że zwleka z odpowiedzią. Czy nie zamierzają w tym roku tworzyć Mistrzostw wraz DJ Union i będą robić sami?? czy też celowo zwlekają żeby działać na szkodę DJ Union , bo rozumiem że gdyby mieli czyste intencje to odpowiedzieli np że np. nie, nie wchodzimy w tym roku w organizację Mistrzostw bo nie podobało się nam .... , albo nie bo mamy inne plany itp a taki brak odpowiedzi traktuję jako działanie celowe ale może się mylę ??

Poniżej wzór propozycji współpracy tworzenia MPDJ
[attachment=112]

coś chyba moje posty są cenzurowane bo nie pokazują się zaraz po zamieszczeniu. To chyba nie świadczy dobrze o forum
powyższy post został podmieniony . wcześniejszy kończył się że w klubach będzie tylko jedna konsoleta i że na pewno będzie to sprzęt eventowySmile (czytaj Pioneer). Coś niedobrego dzieje się na tym Forum. Jeżeli mam być inwigilowany to przeniesiemy dyskusję na facebooka tam ręce inwigilujących nie sięgną a forum umrze śmiercią naturalną Smile
(7-1-2011, 15:09)namteh napisał(a):  3) brakuje mi też punktu w regulaminie, który był opublikowany na stronie mpdj.pl z dnia 17.10 że nie mogą startować osoby, które zasiadały w jury, są rezydentami klubu, w którym odbywają się mistrzostwa, są pracownikami organizatora lub sponsora.
Już raz odpowiadałem na ten post ale jakoś nie pojawiła się ta odpowiedź więc jeszcze:

To nie było w regulaminie tylko wynika to z tzw Etykiety DJ-skiej

(8-1-2011, 15:28)SzWSz. napisał(a):  Poniżej wzór propozycji współpracy tworzenia MPDJ

.pdf   Propozycja współtworzenia MPDJ.pdf (Rozmiar: 200.44 KB / Pobrań: 23)

Odpowiedz
Coś dmc nie odpowiada też na moje emaile wiec albo pracownicy mają wolne albo znów trzeba dzwonić pisać po kilka razy aby coś załatwić i tylko ostre słowa motywują ich do pracy.

Odpowiedz
hehe... skąd ja to znam, w DMC coś załatwić lub o coś poprosić to masakra. Jakoś w DJP nie ma z tym problemu, odpisuj niemal natychmiast.

Odpowiedz
No ale pierwsza nagroda to ścina z nóg - 2xCDJ2000 + DJM2000 - najs! Big Grin

1 sugestia: co do konsolety eliminacyjnej - to powinno być sprecyzowane, że w każdym klubie np tylko CDJ1000mk3, albo CDJ-2000/900 i określony mikser np DJM800. W jednym klubie uczestnicy będą mieli do dyspozycji konsolę złożoną z CDJ2000 i DJM2000 na których można robić cuda (wyrównywane loopy, efekty z DJM2000, itp) a z kolei osoba grająca na zestawie CDJ1000mk3 oraz DJM600 nie będzie miała takich samych możliwości (nie będzie mogła nawet zagrać z pendrive'a, tylko trzeba będzie zmieniać płytki - a to już nie są równe szanse dla wszystkich).

2 sugestia, wg mnie BARDZO ISTOTNA: Uważam, że przy takim rozwiązaniu (eliminacje w każdym województwie) dwie konsole są kompletnie nie potrzebne. Uczestników startujących w danym klubie będzie sporo mniej (10-20 osób), a co za tym idzie, nie trzeba będzie się tak spinać, żeby każdy uczestnik startował od razu po poprzednim (20 uczestników x 9 minut = 180 minut czyli trzy godziny na wszystkich bez żadnych przerw). Uważam że zamiast dwóch konsoli powinna być jedna, na której powinny stać minimun 3 odtwarzacze. Gdy stoją dwa CD plus dwa gramofonu, osoby grające jedynie z CD/pendrive, nie mają możliwości dogrania dodatkowego track'a, acapelli, sampli itp - trzeba przerzucać płytki / pliki, co zajmuje i tak mocno ograniczony czas. Jest to nie sprawiedliwe, bo osoby grające również na winylach do dyspozycji mają 4 źródła dźwięku. W dzisiejszych czasach (co z resztą było widać w Krapkowicach) zdecydowana większość osób gra z CD i mając dwa decki w takim czasie nie można za dużo zdziałać, a później pojawiają komentarze że "żałosny poziom mistrzostw" "nie było z kogo wybrać do finału"...

3 Sugestia: sprawdzanie legalności tracków z beatporta w Krapkowicach było bardzo słabo rozwiązane. Włożenie płytki/pendrive do laptopa i sprawdzenie czy nazwa pliku zgadza się z napisem na wydruki z beatportu to słaba metoda weryfikacji Smile Przecież na tym wydruku spokojnie można dopisać sobie w Wordzie kilkaset innych utworów i nikt się nie połapie, a nazwę pliku również można bez problemu zmienić. Dodatkowo, w przypadku mniej znanych numerów, juror techniczny nawet po odpaleniu tracka, bez porównania z oryginalnym kawałkiem o takiej samej nazwie np na beatporcie, nie jest w stanie stwierdzić czy to jest ten a nie inny kawałek. W takim przypadku podawanie przy rejestracji listy używanych plików mp3 również mija się z celem i nie ma najmniejszego sensu.

4 Sugestia, zgodnie z tym co napisałem wyżej, likwidacja kroku z tworzeniem tracklisty używanych plików mp3 podczas rejestracji

5 Sugestia: Każdy z uczestników powinien mieć tylko jedną (max 2 w szczególnych przypadkach) szansę na start w eliminacjach - jeżeli nie będzie to ograniczone, to niektórzy zawzięci DJe będą jeździć po całej Polsce i startować w każdym województwie (być może gdzieś się im uda) i będą marnować tylko czas innych szukając "słabszej ekipy". To są mistrzostwa Polski - albo się jest najlepszym albo nie.

Na razie tyle z mojej strony.

Odpowiedz
@ R.A.F.T.S.

Ad1. Co do konsolety bardzo trafna uwaga - może powinna być jedna konsoleta jeżdżąca po całej PL na której startowaliby wszyscy uczestnicy eliminacji a później finaliści. Skoro jest pomysł zrobienia mistrzostw "z pompą" to wydaje się słusznym, aby i o takie rzeczy zadbać (choć wiadomą sprawą jest, że zwiększy to koszta)

Ad2. tak, w eliminacjach powinna wystarczyć jedna

Ad3. tak do końca wszystkiego sprawdzić się nie da, chociaż można pomyśleć nad konkretnym rozwiązaniem

Ad4. mądry pomysł - widzieliśmy ile było z tym problemów wcześniej

Ad5. akurat w tym przypadku jest dokładnie ODWROTNIE niż piszesz... nie mam teraz zbytnio czasu, żeby to dokładnie opisać i podać przykłady, ale pewnie to zrobię w najbliższym czasie kilku dni, a teraz w miarę krótko.

Zakładając hipotetycznie, że już w roku 2010 obowiązywały takie zasady załóżmy (na potrzeby pokazania pewnych relacji), że na jedne mistrzostwa eliminacyjne przyjeżdża cała trójka nagrodzonych w mistrzostwach Polski. I co ? i wygrywa jedna osoba przechodząc do finału, natomiast kolejnym dwóm się dziękuje? mimo, że ich poziom jest dużo wyższy niż w innych grupach eliminacyjnych ? i tak właśnie dzięki takim przepisom robi się furtkę dla tych słabych, a nie najlepszych. Właśnie dzięki temu, że każdy może startować gdzie i kiedy chce poziom się podnosi i nie dopuszcza się do sytuacji, w której w jednych eliminacjach startuje np cała finałowa szósta (gdyby startowali oddzielnie każdy by wygrał swoje i wszedł) i wygrywa jeden przechodząc do finału, reszcie dziękując, a w innych eliminacjach np. ostatnich startuje np 20 osób, które zaczęły grać miesiąc wcześniej i ktoś musi wygrać, więc wygrywa osoba, która w równej rywalizacji nie miała by szans, ale przechodzi (a lepszych nie było bo już np startowali na początku).

Przykładowo w strzelectwie sportowym jest tak (choć mogę ilość miejsc pomylić), że na olimpiadę dostają się pierwsze 3 m-ca mistrzostw świata, 1 m-ce mistrzostw europy (i innych kontynentów), 3 m-ca pierwsze z pucharu świata. i nie ma żadnych ograniczeń, każdy może startować ile chce razy, a jak się okazuje, że już ma kwalifikację olimpijską to dostaje ją następny (można ewentualnie pomyśleć i wprowadzić przepis, który będzie mówił, że osoba która ma już status półfinalisty nie może startować w kolejnych, i to byłby chyba złoty środek, choć osobiście uważam, że dlaczego taki c-tite ma nie startować we wszystkich eliminacjach i wygrywać jak jest chłopak dobry - a kwalifikacje otrzymywaliby kolejni - swoją drogą myślę, że mając już kwalifikację po któryś wojewódzkich eliminacjach nie chciałoby mu się jeździć pół polski i tracić terminu np sobotniego za możliwą wygraną 500 zł która pokryłaby tylko koszty...)

Także zastanówcie się na trzeźwo, bo znowu okaże się, że podczas pierwszych 2 eliminacji przyjdą najlepsi, a wejdzie tylko 2 a na kolejnych będą startować amatorzy, bo inni już nie będą mogli i znowu finał będzie tragiczny Wink.

Pzdr

Odpowiedz
Uważam , że opcja : wygrany już jest w półfinale i nie startuje w innych ćwierćfinałach jest najbardziej logiczna.
Ale jeżeli C-tite jest z Torunia to nie będzie startował w Krakowie skąd jest Namteh więc prawdopodobieństwo, że do jednego klubu zjedzie się trzech finalistów jest raczej marne. Jeżeli w takim Toruniu okaże się że jest dwóch takich "C-tite" to jeden wygra w jednym klubie a drugi w drugim. Jeżeli będzie jeszcze trzeci taki "C-tite" to ma pecha że w akurat w Toruniu było trzech dobrych co zwiększa szanse np Namteha gdzie w Krk np byłby tylko jeden taki "Namteh" .

Dalej w tym temacie jestem otwarty oczekując na dyskusję ponieważ zależy mi na wybraniu najlepszej opcji o ile oczywiście taka forma Mistrzostw zostanie wybrana Smile ( zobaczymy ile będzie za i a ile przeciw).

Odpowiedz
Dobrze napisane SzWSz. - ma pecha ! tylko czy mamy wybierać tych, którzy mają pecha, czy są najlepsi ? oczywiście szczęście jest sprzymierzeńcem lepszych Wink, ale nie ograniczajmy przepisami dobrych zawodników.

Swoją drogą niekoniecznie zgodzę się, że taki c-tite nie wystartuje w Krakowie, bo niby dlaczego nie ? Jeżeli ma napięty harmonogram i okaże się, że tylko wtedy może z tych czy innych powodów to dlaczego nie ? A przecież nie może być tak, że dj'e będą polowali na grupy słabsze i patrzyli na to czy ktoś tam jedzie czy nie, albo będą przyjeżdżać i dopiero patrzeć kto przyjechał i czy opłaca się startować.

Mało tego, dzięki takiemu przepisowi uważam, że znowu daje się argument ludziom lubiącym "bić pianę" Big Grin do pisania głupot, że jedni trafili na słabą grupę, a inni na mocną i w finale są tacy a nie inni. Już pisałem o tym przed ostatnimi mistrzostwami i widać poskutkowało, dzięki wskazówkach różnych osób udało się odciąć argumenty (większość bzdurnych, ale jednak) pieniaczom. Był oczywiście jeden taki co mu nie pasowało czy jego kolegom, ale to była sprawa osobista jednego zawodnika, a nie całych mistrzostw.

Pozdrawiam i także zapraszam do dyskusji.

PS: ja poza tym uważam, że jeśli uda się znaleźć 16 klubów na poziomie chcących zainwestować w mistrzostwa Polski Dee Jay'ów to będzie już wielki cud, a reszta powinna się udać Wink. Wtedy proponowałbym, aby do finału przechodziło po dwóch najlepszych, ponieważ 32 osoby to chyba dobry punkt odniesienia do oceniania startujących nie powodujący znużenia czy zbytniego zmęczenia szanownego jury Smile.

Pozdrawiam!

Odpowiedz
Też tu wrzucę swoje kilka groszy Smile Dobry był dawniej system "Grand Prix" cos na zasadzie sportowych mistrzostw ze jezdziło sie na 6 czy 7 etapów i zbieralo punkty - tylko ze tam nie bylo dopracowane to ze ten co ma przez te wszystkie etapy najwiecej punktow zostaje mistrzem tylko ten co w finale ma nawiecej jest numerem 1 - to tak ze wspomnien.
Co do obecnego zestawu sprzetowego to wg mnie kazdy powinien miec takie same szanse chodzi mi o relacje CD-MP3: ktos kto gra z mp3 moze "nawalic" materialu na cd ile wejdzie itd a osoba grajaca z audio ma tu okrojona wersje mozliwosci co za tym idzie czas jaki musi poswiecic na ustawianie tracka itd...tez to jakos powinno byc ujednolicone.
Świat bez muzyki to jak kran bez wody

Odpowiedz
Czyli powoli zbliża się czerwiec i nadal nic.... nie wiadomo Wink

Odpowiedz
wiadomo !

Że nie będzie nowej formuły więc prwnie spotkamy sie w Listopadzie jak co roku Smile

Odpowiedz
A kiedy będą zapisy, czy może już były ???

Odpowiedz
beda pewnie kolo października, moze poczatek listopada Smile, takze spokojnie Smile

Odpowiedz
Witam. jak w końcu mają wyglądać mistrzostwa?? Gdzie mozna się zapisać (Lubelskie) bo jak narazie to nie widzę konkretów a przydały by się:].

Pozdrawiam serdecznie...

Odpowiedz
Otrzymałem płyty z DMC i było coś wspomniane o mistrzostwach Polski pod szyldem marki PIONEER Big Grin! Pewnie będzie to listopad, ale nie pamiętam czy to było tam napisane na pewno szczegóły będą na http://www.mpdj.pl

Można się cieszyć, bo pewnie i Pioneer sypnie nie tylko konsoletą, ale nagrodami ze swojej stajni, ale z drugiej strony co będzie ludzi napalonych to dej pan spokój Wink!

Jedno jest pewne - będzie grubo, a jury będzie miało co robić w eliminacje - proponowałbym rozpocząć przesłuchania w piątek o 10, może uda się skończyć w sobotę w południe Wink , zakładając, ze finał w tym roku będzie w sobote dla publiczności a nie pustego parkietu Tongue.

Pozdro wszystkim, którzy się szykują Smile!

Odpowiedz
czekamy na więcej informacji Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości