Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świeżak ma pytanie
Wink 
Witam.
Jestem nowym i raczkującym Wink Czytając na wielu forach że trzeba się określić na czym chce się grać czy na cd , virtual dj czy też na winylach .Ja jestem zdecydowany na cd.Ale sprzęt dla początkującego nie jest za tani np: pionier cdj 100 s to sam cd granica od 1500 zł .Ale to nie o sam sprzęt mi chodzi.Chciał bym się dowiedzieć czy może ktoś zaczynał o virtual dj i z biegiem czasu i możliwości finansowych przeszedł na cd i czy na nauka na virtual dj ma sens.

Z góry dzięki za posty.

Odpowiedz
(9-3-2011, 1:37)rafelsik napisał(a):  Witam.
Jestem nowym i raczkującym Wink Czytając na wielu forach że trzeba się określić na czym chce się grać czy na cd , virtual dj czy też na winylach .Ja jestem zdecydowany na cd.Ale sprzęt dla początkującego nie jest za tani np: pionier cdj 100 s to sam cd granica od 1500 zł .Ale to nie o sam sprzęt mi chodzi.Chciał bym się dowiedzieć czy może ktoś zaczynał o virtual dj i z biegiem czasu i możliwości finansowych przeszedł na cd i czy na nauka na virtual dj ma sens.

Z góry dzięki za posty.

Witaj Świeżak.Jak wyglądasz z muzyką na CD? Jeśli masz tego trochę,oczywiście myślę o oryginałach to dawaj sprzęcicho Pioneera.Mixer na początek DJM 400 a pózniej CD-ki.Nie baw się w laptopogranie bo dobry,z dobrą<B.WAżne>KARTĄ DZWIĘKOWĄ będzie kosztował dużo kasy.Lepiej na początek kupić mikser a pózniej CD-ki.Jak masz znajomego Dj-a to spytaj może ktoś ma na sprzedaż,wtedy nie zapłacisz tak dużo.Ważne byś zaczął zbierać płyty oczywiście oryginalne i nie zrzynał z netu.Możesz jeszcze poszukać w serwisach internetowych które oferują używany sprzęt ale musisz być ostrożny.Powodzenia Świeżak.

Odpowiedz
(9-3-2011, 4:45)djmarian63 napisał(a):  

Z góry dzięki za posty.

Witaj Świeżak.Jak wyglądasz z muzyką na CD? Jeśli masz tego trochę,oczywiście myślę o oryginałach to dawaj sprzęcicho Pioneera.Mixer na początek DJM 400 a pózniej CD-ki.Nie baw się w laptopogranie bo dobry,z dobrą<B.WAżne>KARTĄ DZWIĘKOWĄ będzie kosztował dużo kasy.Lepiej na początek kupić mikser a pózniej CD-ki.Jak masz znajomego Dj-a to spytaj może ktoś ma na sprzedaż,wtedy nie zapłacisz tak dużo.Ważne byś zaczął zbierać płyty oczywiście oryginalne i nie zrzynał z netu.Możesz jeszcze poszukać w serwisach internetowych które oferują używany sprzęt ale musisz być ostrożny.Powodzenia Świeżak.

DJM400 to najgorszy z wyborów - uboga konfiguracja wejściowa, beznadziejny odsłuch i wysoka cena. na początek nie musisz kupować od razu super miksera - są inne, tańsze i wcale nie gorsze. Pioneer wiedzie prym na rynku odtwarzaczy - to nie ulega wątpliwości, ale jeżeli chodzi o miksery to uważam, że lepiej celować w inne marki.

Co do laptopów to nie ma modeli z dobrymi kartami dźwiękowymi, bo produktów profesjonalnych nie montuje się seryjnie. Do zastosowań muzycznych zawsze dokupuje się zewnętrzne interfejsy USB/FireWire, tak więc każdy laptop się nada.

Jeżeli kasa gra główną rolę, to ja doradzałbym zakup kontrolera z wbudowaną kartą dźwiękową, np Reloop Digital Jockey, American Audio VMS-4, Denon DN-MC6000, Numark NS6, Traktor S4 itp. Za 1500-2500zł dobrej konsoli nie kupisz i tylko się zniechęcisz, a za taką kasę kontroler już będzie całkiem niezły. Zakup takiej zabawki da ci takie same możliwości jak profesjonalna konsola i pozwoli "wyczuć" klimat. (Oczywiście odradzam używanie opcji "SYNC"). Z czasem kupisz se coś lepszego, a jak nie wypali, to nie utopisz tyle pieniędzy.

Co do oryginalnych płyt to jak najbardziej, polecam je kupować (single, kluby płytowe) + mp3 z beatportu, ale nie popadajmy w skrajności - do domowego grania, nauki nie trzeba mieć wyłącznie samych oryginałów z prawami do publicznego odtwarzania. Z resztą - nie przyjmą Cię nawet do żadnego klubu płytowego, bo nie grasz na stałe w dyskotece. Czasami na Allegro można znaleźć aukcję, gdzie ktoś sprzedaje stare płyty z DeeJay Mix Clubu albo DJ Promotion - wtedy warto "kliknąć".

Odpowiedz
(9-3-2011, 12:34)R.A.F.T.S. napisał(a):  
(9-3-2011, 4:45)djmarian63 napisał(a):  

Z góry dzięki za posty.

DJM400 to najgorszy z wyborów - uboga konfiguracja wejściowa, beznadziejny odsłuch i wysoka cena. na początek nie musisz kupować od razu super miksera - są inne, tańsze i wcale nie gorsze. Pioneer wiedzie prym na rynku odtwarzaczy - to nie ulega wątpliwości, ale jeżeli chodzi o miksery to uważam, że lepiej celować w inne marki.

Co do laptopów to nie ma modeli z dobrymi kartami dźwiękowymi, bo produktów profesjonalnych nie montuje się seryjnie. Do zastosowań muzycznych zawsze dokupuje się zewnętrzne interfejsy USB/FireWire, tak więc każdy laptop się nada.

Jeżeli kasa gra główną rolę, to ja doradzałbym zakup kontrolera z wbudowaną kartą dźwiękową, np Reloop Digital Jockey, American Audio VMS-4, Denon DN-MC6000, Numark NS6, Traktor S4 itp. Za 1500-2500zł dobrej konsoli nie kupisz i tylko się zniechęcisz, a za taką kasę kontroler już będzie całkiem niezły. Zakup takiej zabawki da ci takie same możliwości jak profesjonalna konsola i pozwoli "wyczuć" klimat. (Oczywiście odradzam używanie opcji "SYNC"). Z czasem kupisz se coś lepszego, a jak nie wypali, to nie utopisz tyle pieniędzy.

Co do oryginalnych płyt to jak najbardziej, polecam je kupować (single, kluby płytowe) + mp3 z beatportu, ale nie popadajmy w skrajności - do domowego grania, nauki nie trzeba mieć wyłącznie samych oryginałów z prawami do publicznego odtwarzania. Z resztą - nie przyjmą Cię nawet do żadnego klubu płytowego, bo nie grasz na stałe w dyskotece. Czasami na Allegro można znaleźć aukcję, gdzie ktoś sprzedaje stare płyty z DeeJay Mix Clubu albo DJ Promotion - wtedy warto "kliknąć".

No tak kolega jest obeznany ze sprzętem jak mało kto,ale proszę nie pisać że mixer DJM 400 Pioneera to najgorszy z możliwych wyborów.Nawet nowy 350 nie jest tak dobry jak 400-tka.
Swoją drogą wirtualne granie jest nudne,lepiej żeby młody poznał smak grania z cd playerów.To jest na pewno lepsze.

Odpowiedz
Wnioskując z waszych postów tak czy owak lepiej by było zacząć od cd .A widać że wiecie o czym mówicie to może co myślicie o tego typu sprzęcie dla laika.W sklepach i na większości aukcjach widnieje piękny napis dobry sprzęt dla początkujących ale jaka jest prawda .Czy mogli byście skomentować te firmy jak i sprzęt:
http://allegro.pl/numark-cd-dj-in-a-box-mikser-odtwarzacze-komplet-i1399955182.html
http://allegro.pl/gotowy-zestaw-dla-dj-numark-icd-dj-in-a-box-odss-i1465562192.html
http://www.pixmania.pl/pl/pl/4022692/art/gemini/profesjonalny-odtwarzacz.html

Jest to sprzęt w granicach powyższych virtual dj a nawet co do nie których to nawet tańszy Smile

Odpowiedz
nie wiem jak NDX 200 się sprawuje ale grałem dwie imprezy na tym Gemini i powiem tak - gówno jakich mało i trzymaj się od tego z daleka !!!!!

Ja bym na twoim miejscu do nauki i przy dość ograniczonym budżecie myślałbym nad czymś podwójnym typu numark cdn 88 albo 450 + jakiś mixer 2 albo 3 kanałowy mixer nie wiem pokoroju reloopa rmx 30 / 40 albo numark X6 / X9

no chyba że masz więcej kasy to 2x denon DNS 1200 lub coś tego pokroju - pionek 200/350 ale to już są konkretniejsze zabawki pod względem kasy jaką musisz wydać Wink
//Sygnatura niezgodna z regulaminem (20 punkt)

[Obrazek: ub.png]

Odpowiedz
(9-3-2011, 20:45)rafelsik napisał(a):  Wnioskując z waszych postów tak czy owak lepiej by było zacząć od cd .A widać że wiecie o czym mówicie to może co myślicie o tego typu sprzęcie dla laika.W sklepach i na większości aukcjach widnieje piękny napis dobry sprzęt dla początkujących ale jaka jest prawda .Czy mogli byście skomentować te firmy jak i sprzęt:
http://allegro.pl/numark-cd-dj-in-a-box-mikser-odtwarzacze-komplet-i1399955182.html
http://allegro.pl/gotowy-zestaw-dla-dj-numark-icd-dj-in-a-box-odss-i1465562192.html
http://www.pixmania.pl/pl/pl/4022692/art/gemini/profesjonalny-odtwarzacz.html

Jest to sprzęt w granicach powyższych virtual dj a nawet co do nie których to nawet tańszy Smile
Rafelsik NAPRAWDĘ SZKODA KASY na te zabaweczki,w tym jedna to odtwarzacz karaoke - MASAKRA!!!! Sprawdziłem te linki.Polecam Pionki bo długo i niezawodnie pochodzą!!!! Raz na rok zawieziesz do serwisu do wyczyszczenia i odkurzenia i będzie Tobie grał dłuuuugoooo.Zerknij na tego typu forach i wpisz Pioneer dla mixerów i CD-ków.Jak kupisz,nie pożałujesz a dzwięk będzie tak czysty że aż miło będzie słuchać.Koledzy lepiej że Młody kupi coś konkretnego a nie wyda kasy na szmelcbubeldiscopolo.Jak kupisz DJM 400 to będziesz mógł podłączyć sobie nawet domowego CD-ka i usłyszysz mega dzwięk!Warto!!! Za 1200 już kupisz.WARTO!!!!Ja takowy sprzęcik mam,case kupisz w OBI lub Castoramie i będziesz miał zabezpieczony.Pozdrawiam.Oszczędzaj,na głupoty kasy nie wydawaj i będziesz miał sprzęcik niezawodny.

Odpowiedz
Generalnie Świeżak jak masz ograniczony budżet to propozycja podwojnego odtwarzacza jest ok, do tego jakis maly 2-kanalowy mikserek i bedzie ok. zestawy typu DJ in a Box nie sa zbyt dobrym pomysłem. Numark jest naprawde dobrym wyborem (budżetowym), w reloopa bym nie celowal bo roznie bywa z jakoscia, to samo gemini, stage line, itp itd mało znane firmy. Uczenie sie grania na kompie jest bez sensu. Jak dla mnie podstawa jest opanowanie fachu na cd, na kompie pozniej sie mozesz bawic. Jak sie juz zdecydujesz na cos konkretnego, lub jesli potrzebujesz rady pisz na pm. postaram sie zalatwic zeby bylo jka najtaniej.

Odpowiedz
na początku chłopacy wyskoczyli z mixerami i playerami Big Grin chłopk wyraźnie zaznaczył ze zaczyna - więc pojęcie bedzie zdobywał. do nauki można kupić sobie dobrej klasy sprzęt jak sie ma hajs ...

Ja w 2006 roku włączałem muzyke na virtualu ... to własnie tam, SAM metodą prób i błędów dowiedziałem sie ocb w beat'owaniu jak samemu to zrobić itp ... podstawy techniczne właśnie tam ...

RAFELSIK:

jeśli nie grasz nigdzie - posiedz w domu poczytaj co i jak ... włacz komputer pomiksuj - nie baw sie efektami tylko staraj sie klemać jeden numer z drugim - na poczatek zeby było łatwiej graj całe numery skupiaj sie na tym jak graćna frazy ...

ew. kupić możesz CDJ 200 [loop, mp3] i jakiś mixer nawet i 2kanały .... wiadomo ze po jakims czasie nauki sam zadecydujes czy czujesz sie w tym temacie jak ryba w wodzie i wtedy sam dojdzies do wniosku czy inwestować w "zabawki" czy odpuścić sobie ....

Przede wszytkim jak masz grać - nie graj po 100 zł [ kase bierzez za umiejętności, prestiż imprezy] ... PAMIETAJ - jak Cie słyszą - tak cie piszą Smile

BTW.. Mam na sprzedanie 2x CDJ 200 + Numark DXM 01 [info. PW]
"Zarabiam, Bo Gram, A Nie - Gram, By Zarabiać"

Odpowiedz
(10-3-2011, 14:54)CiupaQ napisał(a):  Generalnie Świeżak jak masz ograniczony budżet to propozycja podwojnego odtwarzacza jest ok, do tego jakis maly 2-kanalowy mikserek i bedzie ok. zestawy typu DJ in a Box nie sa zbyt dobrym pomysłem. Numark jest naprawde dobrym wyborem (budżetowym), w reloopa bym nie celowal bo roznie bywa z jakoscia, to samo gemini, stage line, itp itd mało znane firmy. Uczenie sie grania na kompie jest bez sensu. Jak dla mnie podstawa jest opanowanie fachu na cd, na kompie pozniej sie mozesz bawic. Jak sie juz zdecydujesz na cos konkretnego, lub jesli potrzebujesz rady pisz na pm. postaram sie zalatwic zeby bylo jka najtaniej.

Witaj.Widzę kolego że też chcesz młodemu pomóc.Tak, najważniejsze by nie kupił szmelcbublediscopolowego sprzętu.Rafelsik kolega CiupaQ też dobrze radzi!!!Pozdrawiam.

Odpowiedz
A ja po raz kolejny odradzam zakup konsoli. CD to przeżytek - mamy 21 wiek i erę digital. Kontrolery dają dużo większe możliwości niż konsola za 3000-5000zł, a kosztuje o połowę mniej. Zakup w dzisiejszych czasach CDJ100 lub CDJ200 to tak jakby se kupić nowego poloneza. Z resztą, nowych takich już od dawna nie robią i jeżeli coś kosztuje "okazyjnie" tzn że jest to zajechany złom - cudów nie ma. i generalnie to śmiać mi się chce jak ktoś doradza w taki sposób:
"słuchaj, na początek kup sobie sprzęt X bo jest na prawdę zawodowy i tak się akurat fanie składa że mam do sprzedania taki sprzęt, w super cenie".

Odpowiedz
Sie smiej Smile
Odpowiedz sobie przed snem, dlaczego są ludzie, którzy mimo doby CD Playerów/serato wciąz grają z Gramofonów ... nie mówie tu właśnie że z serato na gramkach - tylko Grzeją Placki których wożą po 2-3 torby czasem ???

Ile osób - Tyle sugestii. Każdy ma wybór Smile

Odpowiedz
Tacy ludzie grają godzinne sety i mogą sobie na to pozwolić. Nie widziałem jeszcze DJa rezydenta, który grałby tylko i wyłącznie z winyli (ale być może mało jeszcze widziałem). Sam też mam gramofony, mam winyle i gram sobie dla własnej przyjemności w domu, bo mi się morda cieszy jak widzę czarną kręcącą się płytę, ale jak ktoś zaczyna od zera to czemu ma nie iść z duchem czasu? Część ludzi po prostu tak bardzo przyzwyczaiła się do gry z winyli / CD że nie wyobraża sobie przerzutu na digital i uważa to za jakąś "czarną magię", ale tak jak kiedyś winyle uważano za standard a CD było "amatorszczyzną", tak teraz tak samo będzie z mp3 i kontrolerami. Z resztą wystarczy spojrzeć na nowe produkty - wszystko z USB i możliwością integracji z komputerem i ogromny wysyp kontrolerów MIDI. Następna w kolejce będzie pewnie technologia dotykowa, której jest coraz więcej. Niedługo będziemy grać z czegoś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=vaiRLpuwDZ0&feature=fvwrel
I możecie sobie siedzieć i machać szabelką krzycząc "precz z komputerami" ale prawda jest taka że nic to nie zmieni i nie idąc z duchem czasu zostaniecie w tyle i świat o was zapomni.

Odpowiedz
no to wiadomo że wszystko idzie do przodu zeby Chiny zarabiały Big Grin natomiast ad. początku Twojej wypowiedzi - DJ Insane czy DJ Quiz- Tylko placki. jak byłem na ADM '09 miałem okazje sie przekonać ze to magicy od czarnych płyt

Odpowiedz
Nie wszystko idzie do przodu !! Polskie Prawo stoi !!! Sukcesem było, że wczoraj STOART , SAWP ZAiKS i ZPAV chciał z nami rozmawiać ale rozmowy te nie poszło po naszej myśli więc czuję się trochę przegrany w tej rundzie po mimo tego skromnego sukcesu. Jeżeli Polskie Prawo nie zostanie dostosowane do tych nowości sprzętowych to Wasza praca będzie mocno ograniczona. Dziś podjęliśmy już kolejne kroki i będziemy "walczyć" o dostosowanie przepisów do postępu technologicznego.

Odpowiedz
(11-3-2011, 15:05)R.A.F.T.S. napisał(a):  A ja po raz kolejny odradzam zakup konsoli. CD to przeżytek - mamy 21 wiek i erę digital. Kontrolery dają dużo większe możliwości niż konsola za 3000-5000zł, a kosztuje o połowę mniej. Zakup w dzisiejszych czasach CDJ100 lub CDJ200 to tak jakby se kupić nowego poloneza. Z resztą, nowych takich już od dawna nie robią i jeżeli coś kosztuje "okazyjnie" tzn że jest to zajechany złom - cudów nie ma. i generalnie to śmiać mi się chce jak ktoś doradza w taki sposób:
"słuchaj, na początek kup sobie sprzęt X bo jest na prawdę zawodowy i tak się akurat fanie składa że mam do sprzedania taki sprzęt, w super cenie".
Słuchaj kolego nie pisałem że mam na sprzedaż tylko doradzałem koledze co może kupić na początek.A CD to nie przeżytek bo kluby płytowe wydają i wydawać będą jeszcze długo samplery na płytach CD. Chyba że kolega wali z traktora lub innego na którym ma pościągane rapidshery czy inne śmieci pirackie z netu.Pioneera nie tak łatwo zajechać,bo mamy serwisy które gwarantują żywotność odtwarzaczy na długo.Jak ktoś CD-ka zaleje wódą czy piwskiem to pewnie że będzie zajechany,jak nie będziesz go szanował,a tak w większości przypadków jest to będzie poobijany,poplamiony,nadgryziony, itd.Do grania na imprezie wcale bajerów za dużo nie potrzeba.Liczy się twoja technika,miksowanie,dobór muzyki,umiejętność posługiwania się pokrętłami,suwakami itd.Zgraj to wszystko w jedną całość "NA ŻYWO", a nie z laptopa jak wielu robi i zobaczymy czy będzie dobrze,harmonijnie,płynnie,świetnie.To każdy pasjonat Dj-ki powinien mieć w sobie a reszty nauczyć się grając na próbę w domu.A śmiać to ja się będę ostatni skoro ty teraz się śmiejesz zarozumiały mądralo.
(11-3-2011, 19:59)SzWSz. napisał(a):  Nie wszystko idzie do przodu !! Polskie Prawo stoi !!! Sukcesem było, że wczoraj STOART , SAWP ZAiKS i ZPAV chciał z nami rozmawiać ale rozmowy te nie poszło po naszej myśli więc czuję się trochę przegrany w tej rundzie po mimo tego skromnego sukcesu. Jeżeli Polskie Prawo nie zostanie dostosowane do tych nowości sprzętowych to Wasza praca będzie mocno ograniczona. Dziś podjęliśmy już kolejne kroki i będziemy "walczyć" o dostosowanie przepisów do postępu technologicznego.

Ja boję się jednak tego że piraci internetowi podszywający się za dj`s będą sobie na tych supernowoczesnych sprzętach wykorzystywali szmelc ściągany z internetu za friko i będą gwiazdorzyć za konsolą tekstami,zobaczcie jaki mam sprzęt,a grać będą z chomików,rapidshaerów i innych szmelc-zrzynek pirackich z netu.Pamiętaj że Polak potrafi !!!!Moim skromnym zdaniem należy zwiększyć liczbę kontroli w klubach i najpierw wyeliminować choć w 50% osobników którzy piracą grając z netowych zrzynek i nazywają siebie dj`s.Były kontrole i co? Skazani piraci dalej grają,bo są niby dobrzy!Na forum o tym pisano chyba w poście "Co daje nam taka licencja?" Takich ludzi trzeba wyeliminować z naszego środowiska DJ`s.Pozdrawiam i niech ktoś mi odpisze że zle napisałem.
(11-3-2011, 16:20)DeeJay L.O.P napisał(a):  no to wiadomo że wszystko idzie do przodu zeby Chiny zarabiały Big Grin natomiast ad. początku Twojej wypowiedzi - DJ Insane czy DJ Quiz- Tylko placki. jak byłem na ADM '09 miałem okazje sie przekonać ze to magicy od czarnych płyt

Dobrze napisane!!!! Chiny !!!! HA HA HA!!! A placki albo wafle,łza się w oku kręci.Niech taki komputerowy mądrala spróbuje,niech pozna metodę kciukową he he.Niech posmakuje tego!!!Gdybym miał nowości na czarnych plackach też grałbym tylko z nich.

Odpowiedz
Nasuwa mi się taka myśl aby sklasyfikować dj na tych co kupują i grają z vinyli i oryginalnych płyt mają poczucie swojej wartości i interesują się muzyką sprzętem, tradycjami i tych co oszczędzają na wszystkim idąc w stronę mp3 cięcia kosztów grania byle gdzie i byle jak nie dopiero później gdzieś w okolicach czytania o kontrolach, wyrokach sumienie ich rusza i zaczynają coś myśleć jak tu kupić kilka oryginalnych płyt aby trochę iść w kierunku legalności. Tylko nasze środowisko potrafi to zweryfikować kto z czego i jak gra ale nie kilkaset osób w klubach dla których właśnie większe znaczenie ma muzyka jak poleci nawet z iphona. Znam takich puszczaczy co sobie sety ścigają z neta i grają zmieniając set z winampa w popularnych lokalach w moich okolicach i dodam że jest to miejsce najbardziej oblegane frekwencyjnie ze wszystkich lokali. Mają poczucie bezkarności ponieważ szefostwo ma na stałe dysk zew z mp3 w magazynie po sieci i się niczego nie boją i śmieją się w twarz konkurencji która ściąga znanych dj z polski za dużą kasę i ledwo wiążą koniec z końcem.

Odpowiedz
Takich sytuacji jest więcęj jak opisany powyżej przypadek.Gra taki puszczacz seta,a tu zapowiedz np.Radio One Dj`s night,albo coś w tym stylu.Młodzi,chętni do grania w klubach też robią błąd bo zostawiają non stop sety właścicielom klubów z myślą o tym że może kiedyś zagrają,może ich ktoś doceni.W ten sposób sami dostarczają klubom darmową muzykę i puszczacz odtwarza to jako swoje popisowe granie.Polak potrafi....niestety.
A niech ktoś napisze że nie mam racjii!!!!!

Odpowiedz
(12-3-2011, 5:36)djmarian63 napisał(a):  Słuchaj kolego nie pisałem że mam na sprzedaż tylko doradzałem koledze co może kupić na początek.A CD to nie przeżytek bo kluby płytowe wydają i wydawać będą jeszcze długo samplery na płytach CD. Chyba że kolega wali z traktora lub innego na którym ma pościągane rapidshery czy inne śmieci pirackie z netu.Pioneera nie tak łatwo zajechać,bo mamy serwisy które gwarantują żywotność odtwarzaczy na długo.Jak ktoś CD-ka zaleje wódą czy piwskiem to pewnie że będzie zajechany,jak nie będziesz go szanował,a tak w większości przypadków jest to będzie poobijany,poplamiony,nadgryziony, itd.Do grania na imprezie wcale bajerów za dużo nie potrzeba.Liczy się twoja technika,miksowanie,dobór muzyki,umiejętność posługiwania się pokrętłami,suwakami itd.Zgraj to wszystko w jedną całość "NA ŻYWO", a nie z laptopa jak wielu robi i zobaczymy czy będzie dobrze,harmonijnie,płynnie,świetnie.To każdy pasjonat Dj-ki powinien mieć w sobie a reszty nauczyć się grając na próbę w domu.A śmiać to ja się będę ostatni skoro ty teraz się śmiejesz zarozumiały mądralo.

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że to ty konkretnie chcesz mu coś sprzedać tylko wspomniałem ogólnie o takiej sytuacji, która bardzo często ma miejsce i na którą młodzi DJe się nacinają. Co do serwisu to można polemizować, bo gwarancja obowiązuje jedynie przez 24 mce. Naprawy pogwarancyjne w autoryzowanym serwisie kosztują fortunę, wiec jeżeli coś się zepsuje to przeważnie ludzie oddają sprzęt do znajomego znajomego który "też to może naprawić". Jeżeli chodzi o granie to nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, że nie każdy grający z Traktora, Serato, czy innego DVSa używa opcji Sync (w serato nawet nie ma takiej opcji) tylko gra normalnie dokręcając tempo. Jedziesz po każdym kto mówi o czymkolwiek związanym z wykorzystaniem komputera w pracy DJskiej i prowadzisz swoją bezsensowną krucjatę. Najwięksi i najbardziej uznani DJe na całym świecie grają z laptopów i wcale nie dla tego że im ktoś płaci za reklamowanie produktów, tylko dla tego że takie rozwiązanie pozwala im być dużo bardziej kreatywnym, zaskakiwać ludzi, tworzyć mashupy w locie itp. Sorry, ale dla mnie DJ, który gra z traktora i kontrolera, z 4 decków jednocześnie zmieniając numery co 30 sekund, używając efektów, loopów i hotcue's jest dla mnie dużo większym autorytetem niż "oldschoolowy" wodzirej grający na weselach z CD.

Dla przykładu:
PRAWDZIWI DIGITAL DJs
http://www.youtube.com/watch?v=LWwr81cUp-c
http://www.youtube.com/watch?v=Y6bapWp-4k0&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=F4DUUDw3mww&feature=relmfu

pseudo "digital dj"

http://www.youtube.com/watch?v=VmZQyY-g4z4

A tym czasem, nie obrzucajmy się nawzajem gównem i wróćmy do tematu.

Odpowiedz
wg mnie najpierw trzeba poznać 'korzenie' nie sztuka nauczyć się grać na serato ... gorzej jest zagrać z gramofonów bez patrzenia w komputer jak w promocje na cukier Tongue

więc ja uważam, jak mój któryś z kolei przedmówca, że najpierw wypadałoby grać na gramofonach i CD na bardzo wyskokim poziomie, a potem dopiero próbować i poszerzać swoją wiedzę w zakresie techniki Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości